Noortepurjetamise Eesti meistrid on Märten Mikk, Keith Luur ja Rasmus Maalinn

Pärnu Sügisregatt lõpetas Tallinna Sadam Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja noorte ühepaadiklassidele. Tänavuse pingelise hooaja Eesti meistritiitlid võitlesid välja Optimistil Märten Mikk, Zoom8-l valitsev Euroopa meister Keith Luur ja Laser 4.7-l Rasmus Maalinn.

Tänasel otsustaval ennelõunal sõideti Pärnu lahel Sügisregati viimased kaks viimast laevastikuseeria sõitu. Kokku kuuest sõidust koosnenud seeria tulemuste alusel läksid iga klassi kolm parimat otse kuldfinaali. Esmalt aga sõitsid 4.-10. kohal olnud sportlased ära hõbefinaali, mille võitja pääses samuti parimate hulka kullasõitu. Finaalsõidud seilati jahtklubi lähedal jõel, kus kõik huvilised neile Kalev Vapperi otsekommentaaride saatel vahetult kaasa said elada.

Optimistil suundusid fliidisõitude resultaatide põhjal otse kuldfinaali lätlane Eduards Plavins, Märten Mikk (ESS Kalev Jahtklubi) ja Hendrik Holtsmann (Pärnu Jahtklubi) ning hõbefinaalist Sten-Markus Andresson (Tallinna Jahtklubi). Kuldfinaali võitis Mikk Andressoni ja Plavinsi ees. Märten Mikk tuli ka neljast regatist koosnenud võistlussarja kokkuvõttes Optimist klassi Eesti meistriks. Hõbedase koha teenis välja Kaarel Paal (KJK) ning pronksile tuli Ingmar Olmaru (KJK).

Zoom8 paadil olid fliidisõitude kolm parimat Jakob Haud (Rein Ottosoni Purjespordikool), Keith Luur (PJK) ja Marie Pihlas (Saaremaa Merispordi Selts). Hõbefinaali võitjana asus neile otsustavas sõidus konkurentsi pakkuma Oliver Olmaru (KJK). Kuldsõidus purjetas esimesena üle finišiliini pärnakas Luur, Sügisregati teine koht kuulub Olmarule ja kolmandaks tuli Pihlas. Eesti meistritiitli teenis samuti välja Keith Luur, teise koha saavutas sarjas Jakob Haud ja kolmanda Joosep Laus (SMS).

Klassis Laser 4.7 said otse kuldfinaali Rasmus Maalinn (PJK), Evo Annus (ROPK) ja Mikael Ristmets (ROPK), kellega hõbefinaalis esimesena finišeerinuna liitus regati viimases sõidus Silver Vahstein (SMS). Vahstein oli parim ka võistluse võitja otsustanud sõidus, järgnemas Annus ja Maalinn. Tänavune Eesti meister on sarja kokkuvõttes Rasmus Maalinn, hõbemedalil Mikael Ristmets ja pronksi võitis Evo Annus.

Pärnu Sügisregati korraldas Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Optimistil võistles 86, Zoom8-l 28 ja Laser 4.7-l 19 noort purjesportlast.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.