Marinepool-Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatt - Vaevaliselt alanud sõit sai üllatuslikult kiire lõpu

Kuna merele minnes puhus tuul 2 meetrit sekundis ja kohati alla selle, tuli start Marinepool – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati 15. sõidule AP lipuga edasi lükata ja loota, et aja edenedes tuul tugevneb. Tavapärasest 8 minutit hiljem alustati stardiprotseduuriga ja tuul näitas sel hetkel tugevust 2,4 m/s. Lääne suunda 1,3 miili kaugusele stardiliinist paigutatud vastutuulemärgist sai seekordne esimene ja LYS gruppidele ka ainus pöördemärk distantsil.

ORC grupid liikusid peale selle märgi võtmist külgtuules veel Kuulimuna toodrini ja sealt allatuules finišisse. Hirm tuule sootuks kadumise ees ei lubanud pikemat rada võistlejatele pakkuda. Juhtus aga hoopis nii, et tuul järjest muudkui tugevnes ja viimaste jahtide finišeerides puhus lausa 6 m/s. See tõi paadid kiirelt ja tihedalt üksteise kannul üle finišiliini, nii et finiš 58 võistlevale jahile kestis vähem kui pool tundi.