Lohusalus purjetati Eesti MV etapi võidu nimel

Optimist klass merelt Lohusalu sadamasse naasmas
Optimist klass merelt Lohusalu sadamasse naasmas Foto: Riina Ramst

2017-08 Tallinna Jahtklubi karikavõistlused - Lohusalu from A4 Media on Vimeo.

Lohusalus lõppes täna Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapp Tallinna Jahtklubi karikavõistlused, kus kolme ilmaolude poolest väga eripalgelise päeva järel võtsid kõige säravamad auhinnad vastu Karl-Martin Rammo, Jakob Haud, Keith Luur, Daniel Rüütel ja Eduards Mucins.

Võistlusformaat nägi ette, et Laser 4.7, Laser Radial ja Laser Standard klassidele peetakse pühapäeva pärastlõunal fliidisõitudega ühele poole saamise järel finaalsõidud, mis aga jäid kahjuks ilma vingerpusside tõttu ära, kuna finaalide läbiviimise eelduseks oli, et neis klassides on pühapäeval kella 13ks lõpetatud viis fliidisõitu. Esimese kahe võistluspäevaga oli fliidisõite peetud kokku neli ning pühapäeva hommikul ei olnud viienda sõidu seilamiseks piisavalt tuult, seega tuli teha otsus finaalid ära jätta.

Kella 15ni oodati siiski merel, kas õhk hakkab piisavalt liikuma, et saaks vähemasti fliidisõitudega jätkata, kuid päikesepaisteline ilm jäigi tuulevaikseks ning regatt tuli lugeda lõppenuks viimasel päeval ühtegi sõitu kirja saamata.

Laser Standard klassis läks esikoht puhta sõiduvõitude seeriaga Karl-Martin Rammole (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi). Teise koha saavutas Georg Haud (ROPK) ning üldarvestuses kolmandaks tuli parim juunior Martin Aruja (ROPK).

Laser Radiali parim purjetaja oli Lohusalus nii üldarvestuses kui juunioride seas Keith Luur (Pärnu Jahtklubi) Joosep Lausi (Saaremaa Merispordi Selts) ja Rasmus Maalinna (PJK) ees. Naiste seas kuulus esikoht Annegret Unnukile (ROPK).

Valitsev poiste maailmameister Jakob Haud (ROPK) võttis vastu esikoha karika Zoom8 klassis, kus teiseks tuli Hugo Vaino (ROPK) ja kolmandaks parim tüdruk Liis Annus (ROPK).

Optimist klassi üldarvestuse poodiumi hõivasid lätlased - esikolmiku moodustasid Eduards Mucins, Eduards Plavins ja Elza Cibule, viimane neist võitis tüdrukute arvestuse. Parima eestlasena sai Angeliina Maria Isabel Õunap (PJK) viienda koha, olles ühtlasi U13 noorte seas tugevaim.

Laser 4.7 klassi võidu vormistas Daniel Rüütel (SMS). Teiseks seilas end Sten-Markus Andresson (TJK) ning kolmandaks Kevin Sults (ROPK). Tüdrukutest oli tugevaim lätlanna Ance Anna Sekace.

Regatil osales kokku 199 purjetajat Eestist ja Lätist. Kõige arvukamalt sportlasi startis Optimist klassis - 96. Zoom8-l oli 40, Laser 4.7-l 27, Laser Radialil 23 ja Laser Standardil 14 osalejat.

Tallinna Jahtklubi karikavõistlused korraldas Tallinna Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste liidripositsioonid kuuluvad kahe etapi järel Laser Standardil Karl-Martin Rammole, Laser Radialil Keith Luurile, Laser 4.7-l Daniel Rüütelile, Zoom8-l Jakob Haudile ja Optimistil eestlastest kõrgeimat asetust omavale Angeliina Maria Isabel Õunapile. Sarja viimane etapp peetakse Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7 klassidele 8.-10. septembril Pärnus ning Laser Radial ja Laser Standard klassidele 22.-24. septembril Tallinnas.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kaheksast regatist:
1) 26.-28. mai Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
2) 2.-4. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula
3) 9.-11. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18
4) 16.-18. juuni Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula
5) 14.-16. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 25.-27. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
7) 8.-10. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
8) 22.-24. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula