Lõppes Tallinna Nädala regatt. Selgusid 2018. aasta purjetamise Eesti meistrid

Täna lõppes Pirital purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja viimane regatt Tallinna Nädal, mille raames selgusid ka 2018. aasta Eesti meistrid nii ühe- kui kahepaadi klassides ning ka kolmes purjelauaklassis. Reedel Pirital alanud võistlust saatis kapriisne ilm - reedel toimus võistlus päikesepaistes mõnusalt sooja maatuulega, laupäeval ei olnud merel tormiks kerkinud tuule tõttu üldse võimalik võistelda ning täna tuli taevast nii vihma kui rahet, tuul oli puhanguti 10-12m/s ning lained merel kerkisid õhtupoolikuks suisa meetrikõrguseks. Vaatamata tujukale ilmale, sai purjetamise Eesti meistrivõistluste viimane regatt edukalt peetud ning sellega tõmmati 2018. aastaks joon alla ka kogu Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarjale. Tallinna Nädala regati raames selgusid 2018. aasta Eesti meistrid paadiklassides Laser Standard, Laser Radial, RS Feva, 29er, 49er, F18 ning purjelauaklassides RS:X, Techno 293 ja Formula.

Tallinna Nädala regatt 2018
Tallinna Nädala regatt 2018 Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Tallinna Nädala regati parimad olid Laser Standard klassis viimastel aastatel võitmatu Karl-Martin Rammo, kes võitis 7. peetud sõidust 6. Anna Pohlak näitas samuti väga head vormi võites Laser Radial klassi 7. peetud sõidust 2 ning olles kahes sõidus finišis teisena. RS Feva klassis oli parim paatkond Katariina Roihu/Johanna Triinu Kazjava, kes võitsid kõik regati raames peetud sõidud. Kahepaadi klassis 49er jäid konkurentidele püüdmatuks vennad Henri ja Juuso Roihu, kes võitsid nii viis kvalifikatsioonisõitu kui ka selge edumaaga finaalsõidu. 29er kahepaadi klassis on läbi hooaja stabiilselt häid tulemusi näidanud Kaarel Paal ja Mihkel Paal. Ka seekordsel regatil mindi kvalifikatsioonisõitudest kindlalt edasi finaali ning finaalsõit äärmiselt kiirel ja kõrge lainega merel võideti korraliku edumaaga. F18 klassis olid parimad favoriidid Uku Kuusk/Aivar Soo. Kutsutud klassina osales regatil ka 470, kus esikoha saavutasid Uko Rasmus Tiidemann/Hugo Rasmus Vaino.

Kolmes purjelauaklassis jaotusid esikohad järgmiselt: RS:X klassi kõrgeim koht Ingrid Puustale, kes võitis kõik kahe päeva jooksul peetud 7 sõitu; Techno 293 U15 klassi parim oli Romek Roolaht, kes samuti sõitis kõik sõidud stabiilselt liidripositsioonil olles;  Techno 293 U17 klassi esimene Joonas Väär  ning Formula klassis sõitis end pjedestali esimesele astmele Renar Roolaht.

2018. aasta Eesti meistritiitlid jaotusid järgmiselt:

Ühepaadiklassid:
Laser Standard klassis võitis kuldse medali taaskord Karl-Martin Rammo 129 puntktiga, teise koha saavutas Georg Haud 121 punktiga ning Martin Aruja 117. punktiga jäi kolmandaks.

Laser Radial klassi meistrikoha saavutas Anna Pohlak, tulemusega 158 punkti, Keith Luur 152. punktiga jäi poodiumi teisele astmele ning Evo Annus 143. punktiga pälvis pronksmedali.

Kahepaadiklassid:
RS Feva klassis võitlesid end kuldsele medalile Angeliina Maria Isabel Õunap/Lisbeth Taggu 125 punktga, teise koha sõitsid välja Katariina Roihu/Johanna Triinu Kazjava 117 punktiga, kolmanda koha saavutasid Risten Reintam - Oskar Altrov 108 punktiga.

49er klassi parimad on sel aastal Henri Roihu/Juuso Roihu 99 punkitga, teiseks tulid Kätlin Tammiste/Anna Maria Sepp 90. punkitga ning kolmandaks Kristo Õunap/Lenard Kivistik 31. punkitga.

29er klassi hooaja parimad on Kaarel Paal/Mihkel Paal lõppskooriga 95 punkti, teiseks tulid Mari-Ann Raud/Maris Seersant 84 punktiga ning Jasper Rufus Rytövaara/Tobias Reiter purjetasid end kolmandaks saades lõpptulemusena 81 punkti.

F18 klassi esikoht kuulub paatkonnale Uku Kuusk/Aivar Soo, kes teenisid hooaja jooksul 99 punkti, teiseks tulid  Mihkel Kosk/Markko-Rollin Põdra 60. punkitga ning kolmandaks Andres Laul/Ain Roosma samuti lõpptulemusega 60 punkti.

Purjelauaklassid:
Formula klassis tuli esimeseks Tristen Erik Kivi 62 punktiga, Aivar Kajakas jäi 50 punktiga teiseks ning kolmandale kohale tuli Renar Roolaht 33 punkitga.

Techno 293 U15 klassi arvestuses on 2018 Eesti meister Romek Roolaht 78 punktiga, teine Jakob Heinrich Tuubel 67 punktiga, pronksile purjetas end  Joonas Mik 41 punktiga.

Techno 293 U17 klassi meistritiitli pälvis Joonas Väär 95 punktiga, hõbedase medali võitles välja Daniel Schneider samuti lõpptulemusega 95 punkti, kolmas on Alan Mitulis 83 punktiga.

RS:X klassis võitis kuldmedali Ingrid Puusta 98 punktiga, teiseks jäi Rainer Kasekivi 94 punktiga ning kolmandaks Artur Luure 83 punktiga.

Tallinna Nädala regatt on osa Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarjast. Regatil osaleb pea 150 purjetajat Eestist, Lätist, Soomest ja Leedust. Kokku võisteldakse üheksas paadi- ja purjelauaklassis. Tallinna Nädala regatti korraldab Eesti 470 Klassiliit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

2018. aastal peeti EMV sarja regatid järgmistel aegadel ja kohtades:
1) 25.-27. mai Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula
2) 8.-10. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
3) 15.-17. juuni NeilPryde Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 6.-8. juuli Haven Kakumäe Karikas (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, F18
5) 13.-15. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 27.-29. juuli Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, 49er
7) 24.-26. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 14.-16. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
9) 21.-23. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula