Karpak võidutses Kieli regatil

Madis Kalvet
Deniss Karpak.
Deniss Karpak. Foto: Kieler Woche/OKPress

Purjetamise EUROSAF meistrite karika neljandaks etapiks olnud Kieli regatil tegi Deniss Karpak Finn klassis väga hea esituse, kui ta võttis juba võistluse alguses sisse liidripositsiooni ning kindlustas medalisõidus saavutatud teise kohaga üldvõidu.

Regati avaseeria vältel sai Karpak (KST) kaks sõiduvõitu, kaks teist, ühe viienda ja kaks kuuendat kohta. Need koos topeltpunktid andnud medalisõidus saadud teise finišitulemusega kindlustasid Karpakile ülekaaluka regati võidu taanlaste Stig Steinfurthi ja Mads Bendixi ees. Karpakile on tänavune saavutus juba kolmandaks korraks Kieli Nädalal Finn klassi esikoha auhind vastu võtta.

Samas paadiklassis seilanud Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) lõpetas võistluse 13. kohaga.

Laser Radial klassis kujunes Anna Pohlaku (TJK) lõpptulemuseks 14. koht. Annegret Unnuk (ROPK) sai 50. ja Liise Köösel (ROPK) 59. koha. Esikoha saavutas Erika Reineke USA-st.

Laser Standardil tuli Georg Haud (ROPK) 42. ning Marti Aruja (ROPK) 60. kohale. Võidu võttis sakslane Tobias Schadewaldt.

EUROSAF Champions Sailing Cup 2015 koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt Trofeo S.A.R. Princesa Sofia peeti 28. märtsist 4. aprillini Hispaanias Palma de Mallorca’l. Sellele järgnes 6.-10. mail Itaalias Garda järvel toimunud Garda Trentino Olympic Week. Kolmas osavõistlus Delta Lloyd Regatta peeti 26.-30. mail Hollandis Medemblik’is ning neljas, Kieler Woche toimus 20.-24. juunil Saksamaal Kiel’is. Sari lõppeb Semaine Olympique Francaise regatiga, mis toimub 5.-9. oktoobril Prantsusmaal La Rochelle’is.