Surfikaunitar Ingrid Puusta võttis uue aasta vastu Andaluusias ja võitis Cadizi uusaastaregati pronksi

Jaano Martin Ots
Purjelaudur Ingrid Puusta Cadizi uusaastaregatil purje seadmas
Purjelaudur Ingrid Puusta Cadizi uusaastaregatil purje seadmas Foto: Douglas Machado / Federazion Andaluza de Vela
  • Eesti purjelaudurid treenivad aastavahetusel päikselises Andaluusias
  • Ingrid Puusta võitis kohalikul traditsioonilisel Cadizi uusaastaregatil 3. koha

Eesti Purjetamisakadeemia purjelauaklassi RS:X esindus veetis jõulude ja uue aasta vahelise aja Hispaanias flamenco kodumaal Andaluusias. Sooja päikese all laeti akusid, tehti soolastel ookeanilainetel trenni ning võisteldi traditsioonilisel Cadizi uusaastaregatil.

Cadizi uusaastaregatt 2018, purjelaua RS:X võistlus. Esiplaanil soomlanna Petäjä-Siren, tema taga Laerke Buhl-Hansen Taanist Foto: Aurelio Terry / Federazion Andaluza de Vela

Eesti purjelaudurite talvise treeninglaagri perioodi langes ka Cadizi uusaastaregatt, millel osalesid kolm eesti sportlast koos treener Matthew Rickardiga.

Oma kolmandaks olümpiaregatiks valmistuv purjelaudur Ingrid Puusta sai naiste klassis 3. koha. Esikoha sai Laerke Buhl-Hansen Taanist ning teise koha soomlanna Tuuli Petäjä-Siren.

Puusta võitles Eestile purjelaua olümpiakoha välja augustis Taanis peetud purjetamise MMil, kus ta sai naiste arvestuses 19. koha.