T, 28.11.2023

Pirital sai avastardi USS Security- KJK kolmapäevaregattide seeriavõistlus

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maikuu esimesel kolmapäeval sõideti Pirital Kalev Jahtklubis hooaja esimene võistlus oktoobrikuuni kestvas kolmapäevaregattide seerias. Juba teist hooaega on kolmapäevaregattide nimitoetajaks USS Security, kellega kirjutati pärast avaregatti Kalev Jahtklubis alla ka koostööleping.

Kuigi ilm tundus hall ja udune, olid ilmaolud pigem purjetajaid soosivad. Soe maatuul puhus ca 5-7 meetrit sekundis, hooti veidi enamgi ja õhutemperatuur oli 13 kraadi. Sõidu teises pooles saadi küll krae vahele veidi ka vihma, mis aga kedagi ei heidutanud. Kauaoodatud purjetamise mõnu oli tööpäevajärgse lõdvestuse ja traditsioonilise võistluse eesmärgil tulnud nautima 21 vaprat meeskonda!

1. USS Security - KJK Kolmapäevaregatt 2015 - foto:
1. USS Security - KJK Kolmapäevaregatt 2015 - foto: Foto: Piret Salmistu

Võidusõit kulges sel korral Merivälja ja Miiduranna vahel ning rada polnud kontimurdev. Pärast pikka talve olid reeglid kõigil ilusasti meeles ja stardis tagasikutsumisi ei olnud. Stardipoi oli kuulimuna lähedal ja vastutuule märk Pirita pool. Avavõistlusele kohaselt oli distants suhteliselt lühike. Peavõistlusjuht Kalju Kirss lasi LYS-grupi ehk väiksemate jahtide grupil sõita poolteist ja ORC gruppide jahtidel kaks korda ümber kahe märgi. Finish asus merel Piritapoolses märgis. Suuremad ja kiiremad jahid said, nagu tavaliselt, võistlemiseks veidi pikema distantsi ning väiksemad vastavalt nende tarbeks seatud lühema raja. 

1. USS Security KJK Kolmapäevaregatt 2015 - foto:
1. USS Security KJK Kolmapäevaregatt 2015 - foto: Foto: Piret Salmistu

Kui mõnikord on regati lõppu hiliste õhtutundideni ootama jäädud, siis tänu soosivale tuulele olid meeskonnad juba vähem kui tunni ajaga kaldal ja said sadamas mõnusalt muljeid vahetada. Kalev Jahtklubis oli purjetajaid tervitamas nimitoetaja USS Security juhatuse esimees Meelis Krämann, kellel oli heameel tõdeda möödunud aastal alanud koostöö jätkumist soovides purjetajatele turvalist hooaega nii merel kui kodus. Koos ESS Kalev Jahtklubi klubiülem Indrek Ilvesega kirjutati alla ka hooajapikkusele koostöölepingule. 2015.a esimese USS Security KJK kolmapäevaregati parimad said autasustatud jahtklubi kommodoor Kalev Vapperi juhendamisel ja nimitoetaja juhatuse esimehe sooja käepigistusega.

USS Security juhatuse esimees Meelis Krämann ja ESS Kalev Jahtklubi klubiülem Indrek Ilves 2015. hooaja koostöölepingu allkirjastamas - foto:
USS Security juhatuse esimees Meelis Krämann ja ESS Kalev Jahtklubi klubiülem Indrek Ilves 2015. hooaja koostöölepingu allkirjastamas - foto: Foto: Piret Salmistu

Parimad gruppide kaupa:
I grupp - ORC 
1. EST 463 OLYMPIC- Vihul Tiit 
2. EST 535 MY CAR-  Laul Andres 
3. EST 475 FORTE-Jõgi Jaak

II grupp - ORC 
1. EST 379 BOSSA NOVA- Zuravljov Margus 
2. EST 465 JAZZ- Riim Risto 
3. EST 606 BRIGITTA-X - Karboinov Aleksandr

IV grupp - LYS 
1. EST 5 GRETA - Köösel Mikk 
2. EST 715 FRIDA - Kõnd Andres 
3. EST 23 SVEA - Piirsalu Tõnis

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles