Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Kalevi Jahtklubi 2021.a purjetamishooaeg lõpetati klubi lipu langetamisega Sellel aastal paar nädalat pikemalt kestnud Kalevi Jahtklubi purjetamishooaja lõpuks jõudsid Eestisse kohale ka sügistormid ja madalad temperatuurid, mille tõttu laupäeval, 23. oktoobril toimuma pidanud hooaja lõpuregatt, mis ühtlasi ka viimaseks etapiks Kalevi Jahtklubi Avamerepurjetamise Karikasarjas, purjetajate ja võistlusametnike ühisel otsusel purjetamata jäeti. Kell 15 pärastlõunal pandi purjetamishooajale aga punkt klubi lipu langetamisega Kalevi Jahtklubi lipuväljakul.
Eesti jaht Matilda 4 on avamerepurjetamise maailmameister, Sugar 3 ja Katariina II jätsid koju hõbemedalid Tuuline finish Alexela avamerepurjetamise maailmameistrivõistlustel tõi Eesti jahtidele kulla ja kaks hõbedat. Amserv Toyota lühirajasõitude päeval purjetati kaks sõitu ja punkt-punkti heitluses selgusid maailma parimad avamerepurjetajad. 6.-14. augustil Tallinnas toimunud Alexela ORC MMil läksid kahes suuremas ja kiiremas klassis kullad Saksamaale ja Rumeeniasse. Kõige arvukama osavõtjaskonnaga C-klassis jäi tiitel ja hõbe Eestisse, samuti kuuluvad eestlastele B klassi hõbemedalid ja mitmed poodiumikohad mitteprofessionaalide ehk Corinthiani arvestuses.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Ideaalsed tingimused Pantaeniuse rannikusõiduks Alexela ORC maailmameistrivõistlustel ning heitlus tiitlite pärast on tuline Reedel oli Alexela ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistluste seni parim purjetamisilm, kus pilvitu taeva all puhus 12-22 sõlme kiirusega läänekaare tuul, mis andis hoogu kolme klassi heitlusele Eesti põhjarannikul Pantaeniuse rannikusõidu etapil. A-klass sõitis 53-miilisel rajal, B-klass 45-miilisel ja C-klass 38-miilisel rajal, pannes proovile iga meeskonna navigeerimis-, purjevaliku- ja purjevahetusoskused. Rada pakkus purjetajatele huvitavaid olusid – nii vastutuult, teravat pakstaaki ja ka reipas taganttuules spinnakeride all finishi suunas kihutamist.
Eesti jahid jätkavad Alexela ORC MMi võidu ja medalite kursil Neljas võistluspäev Alexela avamerepurjetamise maailmameistrivõistlustel oli Eesti jahtidele taas edukas. Päev algas tuulevaikusega ja merel tuule ootamisega. Erinevalt eilsest päevast saadi stardikatseid alustada kella 2 ajal pärastlõunal Tallinna lahel, kus võistlesid C klassi jahid. Suurte ehk A ja B klassi jahtidel tuli Naissaare lähistel tuult oodata hoopis kauem ning B klassi teine sõit lõppes alles kella 8 ajal õhtul. Et neljapäev oli C klassi jaoks viimaseks võimaluseks kvalifitseeruda kuldfliiti, siis oli võistluskomitee jaoks eriti oluline saada C klassile peetud 3 võistlussõitu, mis pika päeva järel ka õnnestus.
Koroona teeb regatid korraldajatele kulukaks Rahvusvahelised purjetamisvõistlused on rahvarohked suur­üritused, mis toovad piirkonna teenindus- ja majutusettevõtetele arvestatava lisakäibe. 2020. aastal jäi enamik purjetamise tippvõistlusi koroonapiirangute tõttu kogu maailmas ära, tänavu püütakse Eestisse planeeritud tippvõistlused siiski korraldada. Sel nädalavahetusel toimub Pirital rahvusvaheline Spinnakeri noorteregatt, augustis sealsamas kaks rahvusvahelist suurregatti: avamerepurjetamise ORC-klassi maailmameistrivõistlused ning purjelaua olümpiaettevalmistusklassi Techno293 Euroopa meistrivõistlused.
A. Le Coq 64. Muhu Väina regati parimad on pärjatud Laupäeval, 17. juulil lõppes Hiiumaal Kärdlas A. Le Coq 64. Muhu Väina regatt, kus osales 110 jahti Lätist, Soomest, Venemaalt ja Eestist. Möödunud pühapäeval Pärnus alanud Eesti suurim ja vanim avamereregatt seilas läbi Ruhnu ja Kõiguste sadamate Hiiumaale Kärdlasse. Eile võistlesid regati viimasel etapil Kärdla lähistel vaid ORC I ja II grupi jahid, kuna eelmiselt regati pikimalt etapilt jõudsid pika tuulevaikuse ja hiljem ka tugeva vastutuule tõttu väiksemad jahid sadamasse alles viimase võistluspäeva varastel hommikutundidel. 2021. aasta Muhu Väina regati võitjad on Matilda 4, Sugar, Kvartet, Black Bird ja W-Lind. Parimad Cruiser jahid olid Berta ja Chantal ning parim puu-Folkboot on Greta.
A. Le Coq 64. Muhu Väina regatil võisteldi Liivi lahes Saaremaa külje all Täna oli A. Le Coq 64. Muhu Väina regati purjetajatel lühike merepäev. Pärast eilset pikka võistlussõitu Ruhnust Saaremaale, tehti täna kaks ca 10-miilist ringi Kõiguste-Allirahu lähistel. Hommikusele peegelsiledale merele tuli virvendus peale kella 9-10 vahel ja tuul hakkas tõusma. Starditi kell 11 väga nõrga 4-sõlmese tuulega, mis siiski sõidu edenedes tõusma hakkas. Siiski otsustas võistluskomitee täisprogrammi asemel poole kasuks, lühendades distantsi esimese ringi lõpus, et säästa purjetajaid regati kõige pikemaks etapiks, mis viib laevastiku homme Kõigustest Kärdla sadamasse Hiiumaal. Tänased võitjad olid Matilda 4, Shadow, Kvartet, Vesileenu ja W-Lind.
A. Le Coq 64. Muhu Väina regatt jõudis Köiguste sadamasse Saaremaal Pool tänavusest A. Le Coq Muhu Väina regatist on tänaseks selja taga. Santa Maria Ruhnu-Kõiguste etapp oli neljas kokku seitsmest nädalapikkuses seerias. Vahemerelised ilmaolud jätkuvad ja tuuled trikitavad. Kolmapäeva hommikul Ruhnu all reipalt puhunud tuult jätkus mõneks tunniks ja siis saabus tuulevaikus, mis segas kaarte hoolega venitades 33-miilise distantsi suurte jahtide gruppides enam kui kaheksale tunnile. Viimased jahid finisheerisid aga alles pärast kella ühtteist õhtul. Õigeim strateegia valik ja fortuuna soosis tänaseid võitjaid, kelleks on Adelante, Amserv Toyota ST, Kvartet, Kaija ja Bacchus.
A. Le Coq 64. Muhu Väina regati neljas etapp – Sõõr ümber Ruhnu saare Pühapäeval alanud A. Le Coq 64. Muhu Väina regatil on tänaseks sõidetud kolm etappi. Esmaspäeva hilisõhtul jõuti ca 50 miili purjetamise Pärnust Ruhnu, täna aga viis kolmanda – Loodu Invest Ruhnu ringi distants regati 115 jahti 15-miilisele ringile ümber Ruhnu saare. Kell 11 algama pidanud võidusõit sai lõpuks pärast mitmeid stardikatseid alata keskpäeva järel. Etapil valitsesid keerulised tuuleolud, puhudes ida-kirdesuunast keskmiselt 5 m/s, saatjaks ikka jätkuvad vahemerelised ilmatingimused. Tänased võitjad on Adelante, Sugar, Celia, Black Bird ja Muinasjutukuningas.
A. Le Coq 64. Muhu Väina regatt – Reipas pooltuules Pärnust Ruhnu Esmaspäeva, 12. juuli hommik Pärnus tervitas purjetajaid juba harjumuspärase suvesoojuse, kuid napi tuulega. Plaan läbida ca 50-miiline Tactical Foodpack etapp, jõudes õhtuks Ruhnu, tundus kahtlane, kuid pärastlõunal hakkas tuul tõusma ja eespurjede paisudes ning kiiruste kasvades jõudsid esimesed jahid Ruhnu poole kaheksa paiku ja viimased enne keskööd. Matilda 4, Sugar, Pinta, Black Bird ja W-Lind olid gruppide kaupa Pärnu-Ruhnu etapi võitjad.
34. Terra Feminarum regatt tõi stardiliinile 44 jahti Laupäeval, 5. juunil purjetati pikkade traditsioonidega regatt TERRA FEMINARUM. Regatt sai alguse 1987. aastal jahi Venus kapten Toomas Kiiver’i initsiatiivil ja organiseerimisel. Sel aastal toimus ümber Naissaare regatt siis juba 34. korda! Nii suurt osavõttu vähemalt viimase 15 aasta jooksul ei ole olnud – 44 jahti neljas grupis ja ca 240 purjetajat on väga muljetavaldav number: 31 jahti ORC gruppides ja 13 Folkbooti.
Tagasi üles
Back