L, 9.12.2023

Martin Ervin võitis Formula klassi Masterite MM-il hõbemedali

Copy
Martin Ervin
Martin Ervin Foto: Riina Ramst

Kreekas Maratoni lahel peetud purjelaua Formula klassi Masterite maailmameistrivõistlustel saavutas Martin Ervin 2. koha. Samas peetud Hellenic Formula Windsurfing Festivalil tulid noorte arvestuses Frank Ervin 1. ja Renar Roolaht 2. kohale.

Võistlused toimusid väga tugevates ja kohati isegi tormistes tuuleoludes. Kokku peeti 15 sõitu, millest viis Martin Ervin võitis ning veel kaheksas finišeeris teise või kolmandana. Kokkuvõttes kuulub talle Masterite maailmameistrivõistluste hõbemedal vaid ühepunktilise kaotusega kullale tulnud kreeklasele Vasilis Solidakisele. Kolmanda koha saavutas Nikos Kampouropoulos, samuti Kreekast.

Masterite MM toimus Hellenic Formula Windsurfing Festivali raames. Festivali noorte arvestuse kaksikvõit kuulub Eesti purjelauduritele: Frank Ervin saavutas 1. ja Renar Roolaht 2. koha. Purjelauafestivali üldarvestuses kuulub Martin Ervinile 3., Frank Ervinile 7. ja Renar Roolahtile 8. koht.

Frank Ervin
Frank Ervin Foto: Katrin Merirand
Renar Roolaht
Renar Roolaht Foto: Riina Ramst

Võistluse kodulehekülg
Tulemused Formula seenioride MM
Tulemused Hellenic Formula Windsurfing Festival

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race'i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles