15.–18.08 toimus Saaremaal Roomassaare sadamas Saaremaa Merispordi Seltsi regatt 2024, mille raames selgitati välja Eesti meistrid ühepaatidel Optimist, Zoom8, ILCA 4 ja RS Tera.

Neli päeva kestnud võistlusel osales 176 sportlast Eestist ja Lätist. Tingimused olid võistlemiseks head. Kolmel päeval neljast puhus mõõdukas ja stabiilne tuul, ilm oli soe ja päikeseline. Pühapäeva pealelõunaks tuul langes, mistõttu tuli päeva viimane sõit ära jätta ja sportlased kaldale lasta. Siiski õnnestus pidada Optimistidele 10 ja ülejäänutele 12 võistlussõitu.

Optimistide üldarvestuses kaitses tiitlit eelmisel aastal meistriks tulnud Helena Lee Kangur Kalevi Jahtklubist, edestades teise koha saavutanud Tobias Kallet (SSA) kümnepunktilise edumaaga. Kolmanda koha võitis Robert Matt (SSA).

Iti Elsa Veronika Volkov (JK Dago)

Zoom8 U20 poiste arvestuses võitis Eesti meistritiitli Karl Veetõusme (ROPK), teise koha saavutas Teodor End (UKP) ning kolmandaks tuli Jakob Kalle (SSA).

Zoom8 U20 tüdrukute arvestuses võitis esikoha ülekaalukalt Pärnu Jahtklubi sportlane Laura Marii Taggu. EMV hõbeda võitis Trinette Välisson (SMS) ja pronksile tuli Emma Mia Kaar (PJK).

ILCA 4 naistest võitis Eesti meistrivõistluste esikoha Tallinna Jahtklubi sportlane Susanna Maria Jõgi, teisel kohal klubikaaslane Lilian Marie Miller ja kolmandal kohal Elisabeth Hitrov (ROPK).

ILCA 4 U18 poiste arvestuses oli parim Alexander Eberle, teisel kohal William Liiv ja kolmandana lõpetas võistluse Juhan Paberit. Kõik kolm on Rein Ottosoni Purjespordikooli kasvandikud.

ILCA 4 U18 tüdrukute esikolmik:

Susanna Maria Jõgi (TJK)

Lilian Marie Miller (TJK)

Katariina Haavandi (TJK)

Kutsutud klassina osalesid võistlusel ka RS Tera purjetajad, kes samuti selgitasid välja tänavuse aasta vabariigi parimad.

Kogu võistluse vältel liidrirollis olnud Pärtel Orusalu Uku Kuuse Purjespordikoolist võitis esikoha. Üheksa punktiga Orusalust maha jäänud Anna Altrov (UKP) saavutas teise koha ja Georgi Gavrilov Narva-Jõesuu Jahtklubist lõpetas kolmandal kohal.