Eestlased noppisid NeilPryde Baltic Cup Eesti etapil kolm teist kohta

Tallinna lahel kallas terve päev vihma ja tuulekiirus ei olnud sõitude pidamiseks piisav, mistõttu said kõrgetasemelisel Estonian NeilPryde Baltic Cup purjelauaregatil otsustavaks reedel peetud tugeva tuule ja laupäevaste vaikse tuule sõitude tulemused. Nii Formula, Formula Kite, Raceboard kui ka Techno 293 klasside võidud läksid välismaale, kuid Eesti surfaritel õnnestus koju jätta kolme klassi hõbemedalid.

Võistlustel osalevad 102 surfarit Eestist, Lätist, Leedust, Poolast ja Venemaalt olid pühapäeva hommikul küll lootusrikkalt Pirital kohal, kuid kell 10 valitses Pirital tuulevaikus ja sadas vihma. Tuule tõusmist oodati kaldal kuni kella 15ni, kui tuli vastu võtta otsus tuule puudumise tõttu tänaseks plaanitud sõidud ära jätta ja alustada parimate autasustamisega.

Formula klassis kuulutati võitjad reedel peetud viie sõidu tulemuste põhjal, kuna laupäeval oli selle klassi jaoks tuul liiga vaikne – alla 4m/s. Kuldmedali sai kaela Formula klassi maailma edetabeli juht Janis Preiss Lätist, olles võitnud kõik viis võistlussõitu. Teise koha vääriliselt esines Erno Kaasik seeriaga 2,3,4,8,3, mis andis punktiskooriks 12. Kolmanda koha sai lätlane Maris Birzulis 17 punktiga. Formula klassi parima naise auhinna võitis Marit Rüüsak. Formulatele oli regatt Euroopa Karika osavõistlus, maailma edetabeli võistlus ja Eesti meistrivõistluste etapp.

Ka Formula Kite lohesurfiklassis, kus oli samuti võimalik tuulevaikuse tõttu võistelda vaid reedel, läksid regati tulemused maailma edetabeli arvestusse. NeilPryde Baltic Cup Eesti etapi võitis kõik viis reedest sõitu võitnud leedulane Viktoras Šeputa. Teise koha saavutas Ranno Rumm, kelle skooriks kujunes 8 punkti. Kolmanda koha sai Madis Kallas 13 punktiga.

Raceboard klassil õnnestus sõita kahel päeval. Võitis 8 sõidu tulemuste kokkuvõttes leedulane Vytautas Celesius 10 punktiga. Teise koha saavutas Rainer Kasekivi 15 punktiga ning kolmanda koha sai lätlane Kristaps Keidans 17 punktiga.

Raceboard klassi sees purjetanud olümpiaklassi RS:X regatt oli Eesti meistrivõistluste etapp. RS:X võistlusarvestuse esikolmiku moodustasid Rainer Kasekivi, lätlane Kristaps Keidans ja Marcus Pertelson. Naiste RS:X klassi parim oli Betti Vainküla, teisena järgnes Keit Järve ja kolmanda koha sai lätlanna Ketija Birzule.

Ka Techno 293 purjelaua regatt oli Eesti meistrivõistluste osavõistluseks. Alla 17-aastaste klassis läksid kaks esimest kohta Poola purjelauasõitjatele. 8 sõidu tulemusel võitis Bartosz Pawlowski 9 punktiga, teisena järgnes Lidia Sulikowska 17 punktiga ja võrdsete punktidega kolmandaks tulnud Läti neiu Aleksandra Kaupa. Alla 15-aastaste konkurentsis võitis poolakas Jakub Sykula 41 punktiga lätlanna Annita Punte (78 punkti) ja poolaka Adam Zarnowski (92 punkti) ees. Alla 13-aastaste seas olid esikolmikus lätlased Matiss Punte (15 punkti), Jekabs Ceze (18 punkti) ja Valters Videnieks (21 punkti).

NeilPryde Baltic Cup sari lõppeb 24.-26. juulil Lätis Liepajas peetava võistlusega. Eesti meistrivõistluste sarjas on purjelauduritel ees veel üks etapp – 18.-20. septembril toimuv Tallinna Nädala regatt.

Estonian NeilPryde Baltic Cup'i korraldas Team Extreme koostöös Eesti Purjelaualiidu, Eesti Lohesurfiliidu ja Eesti Jahtklubide Liiduga.

Estonian NeilPryde Baltic Cup'i läbiviimist toetavad Tarcona, Extreme Sport, Oxbow, NeilPryde ja Tähtreklaam.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.