Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp purjetasid 49erFX EM-il kuldgruppi

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp 49erFX-l purjetamas

FOTO: Riina Ramst

Portugalis Portos toimuvatel 49erFX klassi Euroopa meistrivõistlustel on lõppenud kvalifikatsiooniseeria ning Kätlin Tammiste ja Anna-Maria Sepp on lunastanud tublide sõitudega endale finaalikoha kuldlaevastikus.

Eile peetud viimased kaks kvalifikatsioonisõitu lõpetasid meie purjetajad 14nda ja 10ndana ning asetusid eelsõitude kokkuvõttes 23. kohale. Kuldfliiti pääseb 25 parimat naiskonda. 

„Tänane võistluspäev oli tugeva tuule ja kõrge ookeanilainetusega tõsine väljakutse. Kuigi meil on sellistes tingimustes purjetamises kindlasti veel arenguruumi, tundsime end tänu eelnevatele tugeva tuule treeningutele Tallinnas üpris enesekindlalt,“ sõnasid neiud eilse kokkuvõtteks.

Võistlus juhivad sakslannad Victoria Jurczok ja Anika Lorenz hollandlannade Annemiek Bekkeringi ja Annette Duetzi ning taanlannade Maiken Foght-Schütti ja Anne-Julie Schütti ees.

Täna algavad EM-il laupäevani kestvad finaalsõidud, kus seilatakse kuld- ja hõbegrupina. Laupäeval toimub ka medalisõit avaseeria tulemuste alusel selgunud kümnele parimale tiimile.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://49er.org/event/2015-european-championship/

Tagasi üles
Back