T, 28.11.2023

Melges 24 klassi Corinthiani maailmameister Lenny EST790 vastuvõtt Kalev Jahtklubis

PIRET SALMISTU
, ESS Kalev Jahtklubi
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Üheksanda USS Security - Kalev Jahtklubi kolmapäevaregati järel kogunesid Kalev Jahtklubi klubiliikmed ja sõbrad klubi lipuväljakule, et pidulikult tunnustada Melges 24 meeskonna Lenny EST790 suurepärast saavutust - Melges 24 klassi maailmameistritiitlit Corinthiani (professionaalid pole lubatud) arvestuses ja üldkokkuvõttes kuuendat kohta 95 võistleva jahi hulgas!

Taanis Middelfartis  30. juunist kuni 5. juulini peetud Melges 24 klassi Maailmameistrivõistlustel tuli Corinthiani arvstuses võit Kalev Jahtklubi jaht Lennyle EST790, mille meeskonda kuuluvad Tõnu Tõniste roolimehena ning Toomas Tõniste, Andres Rohtla, Tammo Otsasoo ja Maiki Saaring. 12 sõidu järel oli Lenny välja sõitnud ülekaaluka 18-punktilise edumaa teiseks tulnud Saksamaa paatkonna Musto Racing GER803 ees, mille roolis oli Kicker Schäfer. Kolmada poodiumikoha võttis 2010.a Tallinnas Corinthiani arvestuses maailmameistriks tulnud tiim Storm Capital Sail Racing NOR751 Oyvind Jahrega roolis.

Lenny tuli 2006.a Prantsusmaal Hyeres'is samuti Corinthian arvestuses maailmameistriks, kuid jagades seda tiitlit ja au Jean Francois Cruette'iga Prantsusmaalt. Möödunud aastal Ungaris Balatoni järvel peetud Euroopa Meistrivõistlustel tuli Lenny samas koosseisus Euroopa meistriks Corinthiani arvestuses. Sama saavutusega on nad varem hakkama saanud veel 2011.a ja 2007.a.

Maailmameistritest Lenny meeskonnaliikmeid, kelle hulgast puudus vaid roolimees Tõnu, tänas ja tunnustas Kalev Jahtklubi kommodoor Kalev Vapper, Eesti Jahtklubide Liidu poolt tänas Eestile taas au ja kuulsust tulnud meeskonda EJLi president Egon Elstein. Maailmameistrite poolt tänas klubiliikmeid sooja vastuvõtu eest Toomas Tõniste.

Pärast kõnesid, klaaside kõlistamist ja koogi söömist istutasid värsked maaimameistrid jahtklubi hoovi noore tammepuu jäädvustamaks ajalukku väärikat saavutust. Klubiliikmed naersid, et viimastel aegadel on klubis olnud nii mitmeid toredaid sündmusi, mille puhul puu istutada, et aastate jooksul võiks neist puudest ka allee saada.

Kalev Jahtklubi tänab veelkord Corinthiani arvestuses Melges 24 maailmameistriks tulnud Lenny EST790 liikmeid: Tõnu Tõniste, Toomas Tõniste, Tammo Otsasoo, Andres Rohtla ja Maiki Suurepäraseks tulemuseks 95 jahi hulgas - 17. kohta - saab kahtlemata pidada ka teise Eestit ja Kalev Jahtklubi esindanud meeskonna ZUXU EST791 tulemust. ZUXU meeskonnas võistlesid MMil Peter Šaraškin roolimehena, Paavo Pettai, Kalev Tanner, Liis Koort ja Tuuli Org.

Vaata Melges 24 maailmameistrivõistluste kuuenda võistluspäeva ja autasustamise videokokkuvõtet. Produtseeris Simona Bellobuono / Zerogradinord.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles