T, 28.11.2023

USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatt purustab rekordeid

, ESS Kalev Jahtklubi
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Võistluse korraldaja Kalev Jahtklubi pakkus purjetajatele suurepärase kolmapäeva õhtupooliku: võistlejaid ootas merel mõnus 7 m/s puhunud läänetuul, parasjagu päikest ja mõõduvõtmiseks lahe seltskond purjesportlasi. 

Taaskord purustati eelmine kolmapäevakutel osalevate jahtide rekord. Seekord oli stardis koguni 53 purjekat, aktiivseim osavõtt LYS grupis -  21 alust. Tallinna jahtidele lisaks võttis 10. USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatist osa ka jahte, kelle kodusadamateks on Pärnu, Haapsalu ja Roomassaare.

Distantsiks oli siiani pikim, 15,2 ja 10,4 miili, vastutuule-allatuule rada, mis viis võistlejad Pirita jõesuudme lähistel olnud stardist Katariina W ja sealt tagasi stardimärgini, mis tuli jätta vasakule. Ja niiviisi tuli seilata suurematel jahtidel ORC gruppides kolm ja väiksematel gruppidel kaks ringi. Peale viimast korda Katariina W võtmist oli kurss finišile, mis asus Pirita jõel. Ajaliselt kestis sõit keskmiselt umbes kaks ja pool tundi, mis oli paslik treening nädalalõpul algavaks A. Le Coq 58. Muhu Väina regatiks, kus vahemaad stardi ja finiši vahel kaugelt pikemad ja etappide läbimine nii kiiresti ei käi kui kolmapäevakutel.

Kiiremad jahid noppisid tänaselt sõidult suure hulga punkte, sest gruppides oli palju startijaid ja nagu alati, saavad esikoha väljavõidelnud jahid tubli töö eest veel lisapunkti.  

 USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati 10. sõidu võitjad:

ORC I  
I koht OLYMPIC kapten Tiit Vihul 
II koht REVAL CAFE kapten Eero Pank 
III koht PREMIUM kapten Priit Tammemägi 

ORC II  
I koht BOSSANOVA TARGET ONE kapten Margus Žuravljov 
II koht JAZZ kapten Viljar Sepp 
III koht BRIGITTA X kapten Aleksandr Karboinov

ORC III  
I koht BLANCA kapten Jaan Tiidemann 
II koht KADRI kapten Andres Haavel 
III koht VIRU kapten Indrek Pikk

LYS 
I koht FRIDA kapten Andres Kõnd 
II koht DI WEISS kapten Erki Kilusk 
III koht GRETA kapten Mikk Köösel

Vaata kõiki tulemusi

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles