K, 29.11.2023

Palju katkestajaid A. Le Coq Muhu Väina regati teisel etapil

PIRET SALMISTU
, ESS Kalev Jahtklubi
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pühapäeval, 19. juulil Tallinnast alanud A. Le Coq 58. Muhu Väina regatist on läbitud kaks esimest etappi. Tallinna Merepäevade raames anti regati esimesele etapile avastart Tallinna lahel ja kolme tunni pärast starditi samast regati ühele pikimale ja kindlasti ka raskeimale etapile Tallinnast Kärdlasse, kuhu jõuti alates esmaspäeva varahommikul kella neljast kuni õhtul kella kaheksani. Valju tuule ja tugeva lainetuse tõttu nii Tallinna lahel kui ka avamerel  tuli kas siis juba esimene etapp, kuid valdavalt siiski teine katki jätta kokku kuueteistkümnel jahil. Siiski jätkab enamus neist kõigele vaatamata regatil võistlemist.

Pärast kahetunnist avaetappi Tallinna lahel oli hingetõmbeaeg meeskondadele kahe etapi vahel parasjagu nii pikk et nii mõnedki jahid jõudsid käia kas koduklubis Kalev Jahtklubis või siis lihtsalt muulide vahel tuulevarjus ja keha kinnitamas.

Regati teisele etapile – 69,8 kuni 85-miilisele Tallinn-Kärdla etapile anti start  kell kolm pärastlõunal. Ikka nii et kõige väiksemad jahid ehk Folkboodid kõige ees ja siis juba suured jahid kuni väiksemateni välja üksteise järel viieminutiliste intervallidega. Tuuleprognoos ei tõotanud kerget sõitu. 7-10 m/s puhunud läänetuul tähendas tervet teekonda Kärdlani vaid vastutuules , millele lisasid kõvasti „vürtsi“ ka avamerele tekkinud kuni nelja meetri kõrgused lained. Ei olnud see teekond kerge ei kogenud sportlastele, kuid veel vähem väikese kogemusega seilajatele. Kas materiaalosa purunemise, meeskonnaliikmete terviserikke või merehaiguse tõttu pöördus nii mõnigi jaht poolel teel puhkama ja tuulevarju ka Lohusalu või Paldiski sadamatesse. Regatti turvanud Tallinna Vabatahtlik Merepääste (Tallinn SAR) sai samuti oma rolli täita, tuues jahilt Tormilind Tallinnasse kolm neiut, kellel purjetamise kogemus puudus ja kelle jaoks merehaigust taluda kuni Kärdlani oleks olnud liiga ohtlik.

Regati teise etapi võitnud meeskonnad on kahtlemata nii pikaaegse võistlus- kui ka öösõidu kogemusega, sest sellised omadused sel teekonnal eelkõige proovile pandi. ORC I grupi jahtide hulgas püsis esikolmik pika teekonna jooksul üsna samana, kuid Hiiumaa lähistel libises koduvetesse jõudnud Dago jahtklubi jaht Olympic Tiit Vihuli juhtimisel teistest ette olles neljateist tunni sõidu järel esimesena finišis kell 4.55. Piisav edumaa konkurentide ees andis Olympicule juba teise etapivõidu järjest kindlustades neile nii ka  üldliidri positsiooni. Teise koha saanud Kalev Jahtklubi jaht Forte Jaak Jõgi meeskonnaga on  skooriga 3-2 teisel kohal ka koondkokkuvõttes ning kolmandaks tulnud sama klubi jaht Priit Tammemägi Premium  on kohtadega 6-3 koondarvestuses viiendal kohal. Kolmandal kohal on Kalev Jahtklubi jaht  Reval Cafe Eero Panki juhtimisel.

ORC II grupis võttis viieteist tunni ja kümne minuti sõidu järel Pärnu Jahtklubi jaht Sugar 2 Jaan Akermanniga roolis. Esimese etapi  viies koht sinna juurde lisaks annab neile koondkokkuvõttes teise koha. Täna teise koha saanud Ivar Aru meeskond Cherie Kalev Jahtklubist on koondarvestuses viiendal kohal (10-2). Üldliider siin grupis on teine Kalev Jahtklubi jaht Jazz Viljar Seppaga roolis, kes esimese etapi võitis ja teisel etapil sai kolmanda koha.

ORC III grupis sõitis konkurentidele muljetavaldava aja ette Haapsalu Jahtklubi vaid Keertidest koosnev meeskond Edasi  Eiki Keertiga roolis. Esimese etapi teine koht annab neile koondarvestuses teise positsiooni. Teise etapi teise koha omanik Kadri Saaremaa Merispordi Seltsist Andres Haaveliga roolis hoiab siin grupis liidripositsiooni. Koondarvestuses kolmandal kohal on teisel etapil neljanda koha saanud Jaan Tiidemanni Blanca Kalev Jahtklubist. Teise etapi kolmas, Vassily Alexeev Venemaalt hoiab koondarvestuses Blancaga võrdse arvu punktidega neljandat kohta.

ESTLYS I grupis oli pikal etapilt konkurentsidest tublisti kiirem Venemaa jaht Mir Aleksandr Kulikoviga roolis. Skooriga 3-1 on nad oma grupi liidrid. Tasavägist võistlust peavad Kalev Jahtklubi jahid Sylvia ja  Fanatic. Vastavalt täna kolmas olnud Sylvia Aare Kööpi meeskonnaga on kohtadega 2-3 teisel kohal ning punkti kaugusele jääb skooriga 4-2 Ain Jalasto Fanatic.

ESTLYS II grupis võttis nii esimese kui ka teise etapi võidu Kalev Jahktlubi jaht Brigitta Mikk Metstaki meeskonnaga hoides nüüd liidrikohta selles grupis. Teist kohta hoiab siin grupis Saaremaa Merispordi Seltsi  jaht Liiann Margus Beljakoviga roolis (2-3) ning kolmandal kohal on Lätist Usmas Jahtklubist jaht Arabella Stanislav Backansiga roolis (skoor6-2).

ESTLYS III grupis võttis pika etapi võidu Haapsalu Jahtklubi jaht Aurora Pille Kaasiga roolis. Skoor 3-1 lubab neil olla liidripositsioonil. Teiselt etapilt teise koha saanud Margus Tasa meeskond Saaremaa Merispordi Seltsist hoiab seda positsiooni ka koondarvestuses.  Noblessneri Jahtklubi jaht Marielle oli teisel etapil kolmas ning skoor (12-3)  annab üldkokkuvõttes viienda koha. Kolmandat kohta koondkokkuvttes  hoiab Kalev Jahtklubi jaht Farozon Maarja Kasega roolis.

Folkbootidel kes sõidavad klassisõitu, on kahe etapi võiduga juhtimas Kalev Jahtklubi jaht Greta Mikk Kööseliga roolis. Teise etapi teine on samal positsioonil ka koondkokkuvõttes. Pertti Neero juhitud Topu  Kalev Jahkubist on teise etapi kolmanda koha ja esimese etapi seitsmenda koha järel  kokkuvõttes neljandal kohal.

Vaata kõikide gruppide tulemusi 

Vaata fotogaleriisid

Regati kodulehekülg

Regati jälgimine reaalajas

Foto: Muhu Väina regatt

Esmaspäeva õhtul toimus kaunis Kärdla sadamas meeleolukas esimese ja teise etapi parimate autasustamine. Kogu esmaspäeva kallanud vihm oli õhtul kella kuueks järgi jäänud ja nii saadi vahval välilaval  tunnustada kahe esimese etapi parimaid. Esimese etapi sponsoriks oli Postimees ja teise grupi  auhindad pani välja Loodus Invest.

A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad ESS Kalev Jahtklubi koostöös Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Seltsi ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu väina regati toetajad on A. Le Coq, Tallinna linn, Pärnu linn, Danske Bank, Porsche, Euronics, Postimees, Veeteede Amet, Sportland/Helly Hansen, Dermoshop, Loodus Invest, Saaremaa Juust, Tallink,  Saarte Liinid, DSV, Rahva Raamat, Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste, Hiiu Vald, Kärdla Sadam, Muhu Vald, Kuressaare Linn.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles