Danske Bank ORC klassi avamerepurjetamise Eesti Meistrivõistlustel liidrid Reval Cafe Elisa ST Eestist ja Malin Rootsist

Reval Cafe Elisa ST EST703 - kapteb Eero Pank - Kalev Jahtklubi

FOTO: Piret Slamistu

Pärnus 5.-8. augustini toimuvatel Danske Bank ORC klassi avamerepurjetamise Eesti Meistrivõistluste teine päev oli planeeritud lühirajasõitudeks. Kolm lühirajasõitu vastutuule-allatuule rajal saadi peetud alles reede hilisel pärastlõunal pärast kolme tundi tuule ootamist. Kiiret reageerimist ja nutikat taktikat eeldavatel rajasõitudel hakkavad välja kujunema liidrid ning positsioone on konkurentidel võimalik muuta veel meistrivõistluste viimasel päeval. Eesti meistrid ORC klassi avamerepurjetamises selguvad  laupäeval, 8. augustil.

Peavõistlusjuht Andres Talts oli õhtul kolme peetud võistlussõiduga rahul. „Läksime hommikul merele välja lootuses, et jõuame enne tuule vaikimist ja pööramist ühe sõidu ära teha, kuid tuul kadus varem kui prognoos lubas. Suuremate jahtide ehk B grupp sai väga nõrgas tuules kella 11 ajal starditud, kuid  C gruppi tuli startida kaks korda. Esimene grupp sai sõita ca kolmkümmend minutit kui tuul vaikis sootuks ja sõit katkestati. Siis tuli rannapäev, ujumine ja tuule ootamine. Tuul tuli nii nagu prognoos lubas kell 14 ja see oli prognoosist isegi tugevam. Üle 5 m/s puhunud korralik ja stabiilne  edelatuul lubas pidada kolm korralikku ca 40-minutilist sõitu. Laupäevaks lubab prognoos tugevat lõunakaare tuult kiirusega 6-9 m/s, mis lubab sõidud startida plaanipäraselt kell 11 ennelõunal,“ oli peavõistlusjuht Andres Talts viimase võistluspäeva osas optimistlik.

B klassi jahtide hulgas näitas väga head minekut Martin Estlanderi jaht Xini Freedom Soomest (NJK), kes võitis kolmest sõidust kaks ja sai ühe kolmanda koha. Avameresõidu esikohale kaks teist kohta lisanud ja viimases sõidus sekundipealt sama korrigeeritud sõiduajaga esimest kohta jaganud Eero Panki Reval Cafe Elisa ST Kalev Jahtklubist asus koondkokkuvõttes selle grupi etteotsa 6,5 punktiga. Soomlaste Xini Freedom on koondkokkuvõttes üheksa punktiga teisel kohal. Eile Reval Cafe Elisa ST’ga esikohta jaganud Priit Tammemägi Premium Kalev Jahtklubist sai lisaks neljanda ja kuuenda koha ning on koondkokkuvõttes 13,5 punktiga kolmandal kohal.

Xini Freedom FIN68 - Martin Estlander - NJK (c) Piret Salmistu 

FOTO: Piret Salmistu

Premium EST499 - Priir Tammemägi - Kalev Jahtklubi (c) Piret Salmistu 

FOTO: Piret Salmistu

C klassis kujunes konkurents veel tihedamaks. Võrdse sõiduajaga lõpetati suisa kolmel korral. Kahe esikoha ja ühe kolmanda kohaga tõusis selle grupi liidriks kaheksa punktiga Rootsi jaht Malin Patrik Forsgreni meeskonnaga (KSSS) edestades kahes esimeses sõidus oma konkurente ca kahekümne sekundiga. Pärast A. Le Coq Muhu Väina regatil kiilu purunemist ja selle remontimist vahetult enne praegust võistlust on väga hea käigu ja teravuse tagasi saanud Kalev Jahtklubi jaht Jazz Viljar Seppa meeskonnaga. Eile oldi esimeses sõidus teine, jagati teist ja kolmandat kohta võrdse ajaga jahiga Sugar 2 (Pärnu Jahtklubi) ning viiendat-kuuendat kohta Kalev Jahtklubi jahiga My Car, mille roolis Andres Laul. Kokku annab see Jazzile kuueteistkümne punktiga kolmanda koha koondkokkuvõttes. Ott Kikkas'e Sugar 2 Pärnu Jahtklubist, mille roolis itaallane Sandro Montefusco, võttis esimeses lühirajasõidus võidu, jagas teises sõidus teist ja kolmandat kohta ning kolmandas sõidust saadi teine koht. Kokku on Sugar 2 konto 12,5 punkti ja kaotust liidrile 4,5 punkti.

Malin SWE88 - Patrik Forsgren - KSSS (c) Piret Salmistu 

FOTO: Piret Salmistu

Sugar 2 EST711 - roolis Sandro Montefusco - Pärnu Jahtklubi (c) Piret Salmistu 

FOTO: Piret Slamistu

Jazz EST465 - Viljar Sepp - Kalev Jahtklubi (c) Piret Salmistu 

FOTO: Piret Salmistu

Danske Bank ORC klassi avamerepurjetamise Eesti meistrid selguvad laupäeval kui on plaanis pidada veel kolm lühirajasõitu. Pärast viiendat peetud võistlussõitu läheb halvima sõidu tulemus koondskoorist mahaarvamisele, mis võib omakorda kaarte segada.

Danske Bank ORC klassi avamerepurjetamise Eesti Meistrivõistlusi korraldavad Pärnu Jahtklubi ja ESS Kalev Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Regati nimitoetaja on Danske Bank Eesti ja toetaja Bachmann Group.

Tagasi üles