K, 29.11.2023

Tasus oodata: üks hea sõit ja Volvo Estonia ORC Euroopa Meistrivõistlused on saanud uue liidri

PIRET SALMISTU
, Volvo Estonia ORC klassi Euroopa Meistrivõistluste meediajuht
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tuuletus sundis hommikust sõitu edasi lükkama; üks kirja saanud lühirajasõit tihendas konkurentsi ning tõstis poodiumile uued võitjad. 

Volvo Estonia ORC klassi avamereourjetamise Euroopa Meistrivõistlustel startis täna hommikul sadamast 65 meeskonda kaheksast riigist tund plaanitust varem selge ja helge taeva all lootuses, et jõutakse enne tuule vaibumist üks sõit kirja saada. A-B klassid startisid kangelaslikult 5-6 sõlme tuule ning tasase veega enne C klassi ning võtsid vastutuules suuna esimesele märgile.  C klass käitus palju agressiivsemalt ning põhjustas sellega üldise tagasikutse. Teine katse oli puhas, kuid musta lipuga.  Vaatamata stardi edukusele tuul vaibus sedavõrd, et peavõistlusjuht Alfredo Ricci oli sunnitud heiskama November lipu, mis tähendab reeglite järgi et võistlussõit on tühistatud.

Keskpäevaks halastasid tuuleolud sedavõrd, et peegelsiledal Pärnu lahel suudeti sõita üks lühirajasõit. Mõlemad grupid startisid esimese korraga ning 8-10 sõlme tähendas tihedat rebimist, taktikalist sõitu ning uusi võitjaid, mis senised kaardid kõik segi lõid. Sõidetud on kvalifikatsiooniks nõutud miinimumarv sõite, mis tähendab, et  Euroopa Meistrivõistlused on peetud.

Danske Bank ORC klassi Eesti Meistrivõistluste võitja, Martin Estlanderi X-41 XINI FREEDOM Soomest esines oma tiitli vääriliselt ning võitis A-B klassis 8,1-miili pikkuse lühirajasõidu 42-sekundilise korrigeeritud edumaaga teise koha saavutanud Priit Tammemägi X-41 PREMIUM (Kalev Jahtklubi) ees. Pärast ebaõnnestunud ja neile vaid 16. koha toonud Garmin avameresõitu on soomlased stabiilselt oma tulemust parandanud ja ettepoole liikunud (16-8-4-1).

“Meile tänased vaiksed tuuled sobisid,” kommenteeris üliõnnelik Estlander. “Eesti Meistrivõistluste võit oli super, kuid käesolev üritus, mis on suurepäraselt organiseeritud, on väga konkurentsitihe. Loodame, et suudame oma paranenud tulemust hoida.“

Tänase lühirajasõidu võitmise eest teenis Pärnu linna auhinna XINI FREEDOM, teiseks jäi PREMIUM ning kolmandale kohale platseerus teine Eesti jaht - Jaak Jõgi X-41 FORTE (Kalev JK). Nelja sõidu järel hoiab 10 punktiga FORTE endiselt ka üldliidri kohta, 8 punkti on teeninud PREMIUM, ning Vesa S'rkikangase Sinergia 40 NISSAN ARITA AIRPORT on 24 punktiga kolmas.

C klassi tänase lühirajasõidu võitja tõusis ka klassi üldliidriks. Patrik Forsgreni modifitseeritud First 36.7 TEAM PRO4U Rootsist juhib nüüd Ott Kikkase NM38S SUGAR (Pärnu JK) ees, mille skipperiks on Sandro Montefusco Itaaliast. Esimest ja teist kohta eraldab vaid üks punkt ning neist 10 punkti kaugusel on Samuli Leisti X-35 AUDI ULTRA Soomest.

Nagu XINI FREEDOM, nii on ka TEAM PRO4U eelmisel nädalal toimunud Danske Bank ORC klassi Eesti Meistrivõistluste võitja.

"Olime siin ka eelmisel nädalal, mil konkurents oli tõeliselt tihe. Nüüd aga on see veel suurem,” mainis Forsgren. “Oleme hetkel võistlust juhtimas ja eks näis mida järgmised päevad toovad. Oleme valmis tihedaks rebimiseks!“

Tänase sõidu võitja TEAM PRO4U saab endale Pärnu linna auhinna. Teisele kohale tuli Andres Laul ning X-35 MY CAR ning kolmandana jõudis finišisse AUDI ULTRA.

Pärast Pärnu linna auhindade jagamist ootas purjetajaid ees pidulik õhtusöök. Õhtu lõpeb Pärnu Jahtklubis ansambli Swingers soulmuusika saatel, millel solistideks Birgit Õigemeel ja Tanja Mihhailova ning homne on esimene sõit planeeritud kella 13:00-ks. Võistluste kavas on veel kolm lühirajasõitu. Pärast homme toimuvat viiendat sõitu kuulub halvim tulemus mahaarvamisele.

Kõik tulemused on nähtavad veebilehel: http://orceuropeans2015.com/results.

Sportrec GPS süsteemi kasutav võistlusjahtide reaalajas jälgimine on saadaval siin: http://sportrec.eu/?page_id=714. Iga klass on nähtav oma lehel ning paadid on identifitseeritavad riigilippude ning nimedega. Antud süsteem on kättesaadav kõigil allesjäänud lühirajasõitudel.

Postimees teeb võistlustest ka otseülekande nii eesti- kui ingliskeelsete kommentaaridega: http://purjetamine.postimees.ee/3291569/postimehe-otseulekanne-volvo-estonia-orc-avamerepurjetamise-euroopa-meistrivoistlustelt

Kasulikud lingid:

Postimehe otseülekanne http://purjetamine.postimees.ee/3291569/postimehe-otseulekanne-volvo-estonia-orc-avamerepurjetamise-euroopa-meistrivoistlustelt

GPS träking http://sportrec.eu/?page_id=714

Tulemused ja regati ametliku fotograafi Max Ranchi pildid - veebileht orceuropeans2015.com/media/pictures-and-video/

Facebook: orceuropeans2015

Instagram: #orceuropeans2015

Twitter: orceuros2015

Regati videod, intervjuud YouTube’is: Volvo Estonia ORC European Championship 2015

Volvo Estonia ORC klassi avamerepurjetamise Euroopa Meistrivõistlusi korraldavad Pärnu Jahtklubi, ESS Kalev Jahtklubi ning Eesti Jahtklubide Liit koostöös Offshore Racing Congress’iga (ORC).

Võistluse nimitoetaja on Volvo Trucks Estonia ning toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Pärnu linn, A. Le Coq, Sportland/Helly Hansen, Anytec, Kultuuriministeerium, AS Tervis, Bachmann Group, Postimees, Pärnu Keskus, Dermoshop, Garmin, Reval Cafe, B&G, Reiser, Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste ja GoBus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles