L, 9.12.2023

Augustikuu viimast USS Security - Kalev Jahtklubi kolmapäevaregatti ilmestas kena purjeilm

, ESS Kalev Jahtklubi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kõrged lained ja 10 meetrit sekundis puhunud läänetuul ei heidutanud tänaseid USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatist osavõtjaid. Võistlevaid paate oli neljas arvestusgrupis kokku 36.

Ilmaprognoos lubas puhanguid kuni 14 m/s ja nagu läänetuultega kombeks, oli laine Tallinna lahel suhteliselt kõrge ja kangutas lahti ka stardilaeva ankru, mistõttu tuli heisata lipp AP, millega starti edasi lükati. Seitsmeminutilise hilinemisega sai esimene grupp oma stardi augustikuu viimasele USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatile.

Suuremate jahtide ehk ORC I ja ORC II grupis võistles kokku 17 jahti ja võiduka lõpu nimel tuli kõigepealt vastutuules Katariina Lääne toodrini seilata ning seejärel allatuules stardiliini tähistanud poini ja siis uuesti Katariina Lääne tooder ning siis spinnakeride kummudes imelises õhtuvalguses finišisse Pirita jõel. Nende gruppide distantsipikkuseks oli 10,3 miili.

ORC III ja LYS grupp, kus võistles kokku 19 jahti, pidid läbima 5,6 miili pikkuse raja. Neil tuli krüssata Katariina Lääne toodrini ja sealt allatuules stardiliini poini, mis tuli jätta paremale ja seejärel finišisse Pirita jõel.

Seekord jõudsid kõik grupid peaaegu üheaegselt finišisse ja terrassile kogunenud esikolmikud olidki juba kella üheksaks kõik õnnitlused ja autasud kättesaanud.

Septembrist alates algavad kolmapäevakud tund aega varem, st hoiatussignaal esimesele grupile antakse kell 17.25. Hooaja lõpuni on jäänud veel seitse kolmapäevaregatti.

USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati 15. sõidu võitjad:

ORC I 
I koht KATARIINA II kapten Aivar Tuulberg 
II koht REVAL CAFE kapten Eero Pank 
III koht MY CAR kapten Andres Laul

ORC II 
I koht BOSSANOVA TARGET ONE kapten Margus Žuravljov 
II koht JAZZ kapten Viljar Sepp 
III koht BRIGITTA X kapten Aleksandr Karboinov

ORC III 
I koht LEILA kapten Priit Põldmaa 
II koht VIRU kapten Indrek Pikk 
III koht VESILEENU kapten Kristo Timberg 

LYS 
I koht GRETA kapten Mikk Köösel 
II koht DI WEISS kapten Erki Kilusk 
III koht TIINA kapten Meelis Lindemann 

XV kolmapäevaregati tulemused: ORC grupid  ; LYS grupp

Viieteistkümne etapi järel on paslik anda ülevaade ka seeriavõistluse koondseisust.
Suurimate ehk ORC I grupi jahtide hulgas juhib 73 punktiga Jahtklubi Dago alus OLYMPIC Tiit Vihul meeskonnaga, 53 punktiga on teisel kohal Kalev Jahtklubi jaht REVAL CAFE ELISA ST Eero Panki meeskonnaga ning kolmandat kohta hoiab 50,5 punktiga Andre Laulu maaskond jahil MY CAR Kalev Jahtklubist.

ORC II grupis on punktivahed liidrite seas väga väikesed.  Liider on 114 punktiga Aleksandr Karboinovi jaht BRIGITTA-X, 109 punktiga on teisel kohal JAZZ, mille roolis Viljar Sepp ning kolmandana 104 punkti on Margus Zuravljovi meeskonnal BOSSANOVA TARGET ONE. Kõik jahid on Kalev Jahtklubist. 

Kõige väiksemate ORC III grupi jahtide hulgas on 49 punktiga liidrikohal Jaan Tiidemanni jaht BLANCA, 40 punktiga hoiab teist kohta Indrek Viru meeskond jahil VIRU ning (mõlemad Kalev Jahtklubi jahid) 26 punktiga on kolmandal kohal Oleg Egipte jaht MAORI (Baltsail JK).

LYS grupis hoiab liidrikohta 142 punktiga Andres Kõndi meeskond jahil FRIDA, teisel kohal on Erki Kiluski alus DI WEISS 121 punktiga ning 118 punktiga on kolmas Hard Perki meeskond folkboodil SVEA.

ORC koondtulemused  ; LYS koondtulemused

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles