L, 9.12.2023

Teravad stardid 17. USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatil

, ESS Kalev Jahtklubi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Päikeseline kolmapäeva pärastlõuna tõi 17. USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati stardiliinile neljas arvestusgrupis kokku 43 jahti. Kõige arvukama osavõtuga LYS grupis startis koguni 16 purjekat.

4 - 5 meetrit sekundis ja NW puhunud tuulega oli paslik kasutada pöördemäki nr 3 ehk Telje poid, mille võimalikku kasutamist ka peavõistlusjuht Kalju Kirss helistades VTS-ilt palus ja peale selgitusi lahkelt luba seda märki kasutada ka anti. Nii tuli suurematel jahtidel sõita kõigepealt Telje poni, sealt Kuulimuna toodrini ja edasi finišisse Pirita jõel. Väiksemad jahid krüssasid Telje poini ja sealt allatuules finišisse. Pärast üldist tagasikutset ORC I grupis said stardid kaheksa minutit tavalisest hiljem nii suure hoo sisse, et juhtus lisaks veel ka paar üksikut tagasikutset ORC II ja LYS grupis, mis ruttu uuesti puhtaks starditi. 

ORC I grupi jahtide start 17. USS Security - KJK kolmapäevaregatil - Foto:
ORC I grupi jahtide start 17. USS Security - KJK kolmapäevaregatil - Foto: Foto: Piret Salmistu

Kõige kiiremini läbis täna raja ORC I grupi jaht FORTE, roolis kapten Jaak Jõgi, kel kulus võidu võtmiseks üks tund ja ca kolm minutit. Tihe rebimine käis ORC II grupis, kus ADELE, kapten Aleksander Zolotov, võttis teise koha 6-sekundilise eduga parandatud ajas Viljar Sepa roolitud jahi JAZZ ees. ORC III grupis võidutses täneses sõidus aga omas grupis kolmandana finišeerinud jaht VIRU, roolis Indrek Pikk. LYS grupis sõitis toredalt end poodiumi teisele astmele Kolmapäevaregatiga alles augustis liitunud jaht BELLA, roolis Jan Matveus.

ORC II grupi jahtide stardisagin - Foto:
ORC II grupi jahtide stardisagin - Foto: Foto: Piret Salmistu
Jahtide heitlus enne finishiliini - Foto:
Jahtide heitlus enne finishiliini - Foto: Foto: Piret Salmistu

Nagu ikka kombeks, esimesel võimalusel pärast viimast finišeerijat, jagati 17. USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati kõigi gruppide esikolmikutele kiitust lipuväljakul. 

USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati 17. sõidu võitjad:

ORC I 

I koht FORTE kapten Jaak Jõgi 

II koht REVAL CAFE kapten Eero Pank

III koht OLYMPIC kapten Tiit Vihul

ORC II 

I koht BRIGITTA X kapten Aleksandr Karboinov

II koht ADELE kapten Aleksander Zolotov

III koht JAZZ kapten Viljar Sepp

ORC III 

I koht VIRU kapten Indrek Pikk

II koht LEILA kapten Priit Põldmaa

III koht LAGLE kapten Ülari Velviste

LYS 

I koht FRIDA kapten Andres Kõnd

II koht BELLA kapten Jan Matveus

III koht ESTELLA kapten Alar Laan

Tulemused 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles