T, 28.11.2023

Värviline sügis nii maal kui merel - 19. USS Security - Kalev Jahtklubi kolmapäevaregatt

, ESS Kalev Jahtklubi
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Silmailu mööda Pirita teed kulgevaile pakkusid sügise esimesel õhtupoolikul Tallinna lahel värvilised spinnakerid heisanud 39 purjekat, kes innukalt igakolmapäevasel võistlusel, USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatil võidu kihutasid.

Järjekorras hooaja 19. kolmapäevaregatt peeti 5 m/s puhunud kagutuules ja distantsiks oli stardiliinist 0,3 miili rannahoone suunda paigutatud vastutuulemärk võtmiseks vasakuga, seejärel Teljepoi vasakuga ja sealt finišisse Pirita jõel. Selline rada tuli läbida ORC I ja II grupil. ORC III ja LYS grupp pidid startima vastupidises suunas ja nende ainukeseks pöördemärgiks oli Teljepoi vasakuga.

Et juba startinud ORC II grupp stardiala puhtaks saaks sõita ja järgmiste starte ei segaks, heisati ORC III grupi hoiatussignaallipp 1 minut tavalisest hiljem. Pisike kõrvalekalle rutiinist tekitas ka pisikese segaduse, mis õnneks kohakaotusi kaasa ei toonud. Suhteliselt lühike (5,3 ja 5,9 miili) võistlus lahel jätkus ägeda heitlusega piki Pirita jõge, kus jahtidel tuli finišisse jõudmiseks kõvasti  krüssata.

ORC III grupi jaht LEILA kaotas apsaka tõttu viimastel meetritel poodiumikoha konkurendile. ORC I grupi suured jahid krüssasid jõel võidu nimel finišisse kõrvuti tillukeste Optimistidega, kes tegid samaaegselt trenni. Toredasti andsid väikesed purjesportlased suurtele teed ega seganud neid võistluse lõpetamisel. Kummardus treenerile, kes lapsi juhendas.

Siinkohal tuleb äramärkida peavõistlusjuht Kalju Kirsi palve võistlejatele lugeda uuesti hoolikalt USS Security – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati võistlusjuhiste punkti 6.2. VTS edastas võistluse käigus telefonitsi märkuse, mille sisuks oli meie võistlevate jahtide tõttu MS Viking XPRS poolt tehtud kursimuutus.

Õhtuses hämaruses pärast võistlust autasustati Kalev Jahtklubi lipuväljakul 19. sõidu võitjaid.

ORC I 
I koht OLYMPIC kapten Tiit Vihul 
II koht MY CAR kapten Andre Laul 
III koht FORTE kapten Jaak Jõgi

ORC II 
I koht BRIGITTA X kapten Aleksandr Karboinov 
II koht BOSSANOVA TARGET ONE kapten Margus Žuravljov 
III koht ADELE kapten Aleksander Zolotov

ORC III 
I koht VIRU kapten Indrek Pikk 
II koht BLANCA kapten Jaan Tiidemann 
III koht MAORI kapten Oleg Egipte

LYS 
I koht KAIJA kapten Annika Malva 
II koht GRETA kapten Mikk Köösel 
III koht DI WEISS kapten Tõnu Vennikas

Kõik tulemused

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles