K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mikk Köösel saab EV Presidendilt Valgetähe medali purjespordi edendamise eest

Facebook
Comments
Mikk Köösel folkboodil Greta 2013.a Muhu Väina regatil seilamas
Mikk Köösel folkboodil Greta 2013.a Muhu Väina regatil seilamas Foto: Piret Salmistu

Uhke tunnustus – Eesti Folkbootide flotilli eestvedaja, Kalev Jahtklubi liige Mikk Köösel saab purjespordi edendamise eest presidendi teenetemärgi - Valgetähe medali! Ligi 15 aastat tagasi ostis Mikk Köösel omale folkboodi ja sõitis aastaid ainsa folkboodina Muhu Väina regatti kaasa. Täna on Kalev Jahtklubis folkbootidele eraldatud terve ujuvkai, folkbootide flotill on kasvanud ja kasvanud, Muhu Väina regatil peetakse selle klassi Eesti Meistrivõistlusi ningkäesoleva aasta regatile on oodata juba 17 alust!

Mikk Köösel - purjespordi edendaja

Miku suurimaks teeneks Eesti ees on Eesti kui mereriigi arendamine ja tutvustamine. 2001. aastast saadik on ta hoolitsenud Eesti mereajaloos olulise ja veel aastatuhande vahetusel täielikus varjusurmas olnud folkboodi jahiklassi elluäratamise eest. Tänaseks on tänu Miku järjepidevale tööle folkbootide flotill ametlikult taastatud (http://folkboot.ee) ja aktiivses kasutuses olevaid purjekaid on 27. Suurt osa neist on nõustanud või otseselt aidanud remontida Mikk Köösel.

Mikk Köösel folkboodil Greta 2015.a USS Security-Kalev Jahtklubi kolmapäevaregatil - foto:
Mikk Köösel folkboodil Greta 2015.a USS Security-Kalev Jahtklubi kolmapäevaregatil - foto: Foto: Piret Salmistu

Folkbootide jahiklass on kasvanud Eesti avamerepurjetamises üheks elujõulisemaks. Miku juhtimisel ja osalusel on tihenenud Eesti ja Soome folkboodipurjetajate suhted – Põhjamaade suurimal puupurjekate regatil Viaporin Tuoppi oli 2015. aastal 40-st võistlevast folkboodist tervelt 10 eesti võistkondadega, võites pooled esikümnekohad ja esindades Eestit parimal moel. Igal aastal on Mikk ärgitanud folkboote osalema ka Soome meistrivõistlustel ning on ise saavutanud mitmel aastal puujahtide arvestuses auhinnalisi kohti. Miku kutsel ja pealekäimisel on ka Soome folkboodipurjetajad hakanud osalema Eesti regattidel. Soomlastega ühiselt on korraldatud koolitusi, et klassikaline puujaht võistlustel võimalikult kiiresti liikuma saada. Miku eestvedamisel on mitmel aastal Eesti folkbotistid osalenud ka Saksamaal Sessan Cupil ja valmistuvad osalema 2016. aasta suvel Soomes toimuvatel folkbootide maailmameistrivõistlustel Gold Cup.

President Toomas Hendrik Ilveselt said Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva eel teenetemärgi ka neli spordiinimest. Vehklemistreener Tõnu-Peep Nurk Nurk ja suusaspordi edendaja Kaarel Zilmer pälvisid Valgetähe IV klassi medali, jalgpallikoondise ekskapten Raio Piiroja Valgetähe V klassi teenetemärgi ja purjespordi edendaja Mikk Köösel Valgetähe medali.

President Ilves annab teenetemärgid üle iseseisvuspäeva eel, 23. veebruaril.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles