T, 28.11.2023

Maksimumprogramm talisurfi MMi kolmandal võistluspäeval Võrtsjärvel

PIRET SALMISTU
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Talisurfi Maailmameistrivõistlused WISSA 2016 Võrtsjärvel 8.-13. veebruaril
Talisurfi Maailmameistrivõistlused WISSA 2016 Võrtsjärvel 8.-13. veebruaril Foto: Jose Juola

Viiendat korda Eestis korraldatavate talisurfi maailmameistrivõistluste WISSA 2016 korraldajatel on igati põhjust rahuloluks – kolmest võistluspäevast on võetud maksimum vaatamata kogu nädala jooksul valitsenud soojakraadidele ja vihmasadudele. Võrtsjärve jää jääb küll iga päeva ja ööga veidi õhemaks, kuid 20 cm tugevat jääd on alles ka neljanda päeva lõpuks.  

Tänane hommik tervitas võistlejaid juba tavapärase vihmasajuga ja varasemate päevadega võrreldes nõrgema tuulega. Esimesed stardid anti keskpäeval 3 m/s puhuvas tuules, mis sõit sõidu järel tugevnes kuni viie meetrini sekundis.

Purjelauakelkude klass sõitis täna rajasõidudistsipliini ja kokku on neil nüüd kahel päeval kirja saanud 10 sõitu, mis lubab ühe halvima sõidu mahaviske tulemustes. Lätlane Aleksandrs Leontjevs kindlustas oma liidripositsiooni 19,1-punktilise kogusummaga. 30,4 punktiga on teisel kohal eilse slaalomi distsipliini liider leedukas Paulius Voverys. Poolakas Janmarek Maszkiewicz sai täna neli sõiduvõitu ja katkestas masti purunemise tõttu viimase sõidu – see viis teda rajasõidu kuuendalt kohalt kolmandaks. Eestlaste parimana on Artur Gross tõusnud kuuendale kohale!

Tiibade klassis säilitasid slaalomi distsipliini kolm paremat oma kohad ka pärast tänast võistluspäeva. Rootslane Johan Sjöstrand sai täna kindlalt neli sõiduvõitu ja ühe kolmanda koha ning kindlustas oma juhtpositsiooni 8,9 punktiga. Stabiilselt tugeva sõiduga on kaasmaalane Carl James säilitanud 17,7 punktiga teise koha ning soomlane Rainer Salo 21,4 punktiga kolmanda koha. Neljandast kohast lahutab teda 15,6 punkti.

Lohede klassis sõideti täna neli võistlussõitu, mis annab kolme päeva kokkuvõtteks 12 sõitu ja võimaluse kahe halvima sõidu tulemuse mahaviskeks koondtulemusest. Eriti palju võimalusi konkurentidele ei jäta šveitslane Ronny Bollhalder klassis, kus sõidetakse lohega suuskadel. Tema edu teisel kohal oleva kaasmaalase Jonas Lengwileri ees on juba 21,7 punkti! Vaid üks punkt lahutab kolmandat šveitslast Michael Kaspari teisest kohast.

Lohede klassis suuskadele ja uiskudele on liider samuti Ronny Bollhalder 10,9 punktiga, teisel kohal järgneb talle 16,9 punktiga Robin Larsson Rootsist saades täna kaks sõiduvõitu, ühe neljanda ja ja ühe seitsmenda tulemuse. Michael Kaspar Šveitsist on kolmandal kohal kaotades teisele kohale 5,9 punkti.

Lohede klassis, kus sõidetakse lumelaudadel, jätkavad juhtimist Venemaa surfarid. Esikohta hoiab Alexey Burukhin 12,8-punktilise edumaaga kaasmaalase Igor Danilovi ees. Kaks korda teisena ja kaks korda esimesena üle finishiliini tulnuna on see piisav tulemus esikoha hoidmiseks. Kolmandal kohal on 28,8 punktiga Nikita Sokolov.

Talisurfi maailmameistrivõistlused WISSA 2016 jätkuvad reedel, kus purjelauakelkudel ja tiibadel on distsipliiniks slaalom ning lohede klassil rajasõit.

Võistluse korraldajad on Kalev Allikveer koostöös Eesti Purjelaualiidu ja WISSA’ga (World Ice and Snow Sailing Association – Maailma Jää- ja Lumepurjetamise Assotsiatsioon). WISSA 2016 MM-i toetavad Eleon, Palmse Mehaanikakoda, Baltic Hotel Promenaadi, Haapsalu Linn ja Eesti Purjelaualiit, koostööpartnerid on Eesti Kultuurkapital, Talvisurf.fi, Hiberna Iceboards, Spa Hotel Laine, Extreme Sport, Surf House, Pärnu Jahtklubi ja Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste ning meediapartner on World of Windsurf. 

Tulemused http://wissa.purjelaualiit.ee/?page_id=15

Fotoglerii

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles