T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

A. Le Coq peab Muhu Väina regatti Eestile kõige suuremat rahvusvahelist tuntust toovaks mereteemaliseks sündmuseks

PIRET SALMISTU
, A. Le Coq Muhu Väina regati infojuht
Facebook Twitter
Comments
A. Le Coq 58. Muhu Väina regatt Roomassaare sadamas
A. Le Coq 58. Muhu Väina regatt Roomassaare sadamas Foto: Piret Salmistu

Kalev Jahtklubi, Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Seltsi ja Eesti Jahtklubide Liidu koostöös korraldatava Eesti pikimate traditsioonidega Muhu Väina regati korraldamist on otsustanud jätkuvalt toetada Eesti suurim joogitootja A. Le Coq, pidades Muhu Väina regatti Eestile kõige suuremat rahvusvahelist tuntust toovaks mereteemaliseks ürituseks. Sel aastal 9.-16. juulil toimuv regatt väisab Pärnu, Kihnu, Haapsalu, Kärdla ja Tallinna sadamaid.

A. Le Coq AS on Muhu Väina regati korraldamist toetanud aastaid, kuid 2014. a kevadel sai koostöö suuremad mõõtmed ning Eesti vanim purjeregatt hakkas nimisponsori järgi kandma nime A. Le Coq Muhu Väina regatt. A. Le Coq on alati väärtustanud nii kultuuri kui spordivaldkonna traditsioone, mistõttu otsustati ka ühte vanimat ja ainulaadseimat Eesti merevõistlust toetada. Hiljuti pikendatud koostööleping näitab ettevõtte jätkusuutlikku ja eesmärgistatud panust Eesti sporti ja kultuuri.

Koostöölepingut pikendades ütles A. Le Coqi müügidirektor Rando Mõrd: „A. Le Coqil on hea meel jätkata nimisponsorina koostööd Muhu Väina regati korraldajatega. Kuigi 2016. aasta on Eestis ametlikult merekultuuriaasta ning tähelepanu merel ja meretemaatikal suurem, siis Muhu Väina regatt on ja jääb Eestile kõige suuremat rahvusvahelist tuntust toovaks mereteemaliseks ürituseks ka edaspidi. Regati korraldustiimiks on meeskond, kes lisaks professionaalsusele paneb sündmuse korraldamisse ka kogu oma pühendumuse ja kire.“  

A. Le Coq 59. Muhu Väina regatti tutvustav videklipp - autor Tiit Aunaste / A4 Media

Selle aasta A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt avatakse pidulikult laupäeval 9. juulil Pärnu Jahtklubis, kust 10. juulil edasi Kihnu saarele suundutakse. Kihnu sadamat väisas Muhu Väina regatt viimati 2009. aastal, kui regatil osales ca 70 alust. SL Marinas aktiivse sadamate uuendamise protsessi käigus on Kihnu sadam saanud sootuks uue näo, kus lisaks uutele sadamakaidele ja sildadele ka uus ja uhke sadamahoone on püsti pandud. Kihnust edasi viib purjetajate tee sadamalinna Haapsallu, mida regatt viimati külastas 2013. aastal. Haapsalu linn on regati viibimist linnas alati suure innuga toetanud ja nüüd mõneaastase pausi järel on linnal ja linnarahval taas põhjust purjetajate vastuvõtuks valmistuda. Eelviimaseks  regati peatuspaigaks sel suvel saab olema viimase kahe aastaga tundmatuseni muutunud Kärdla sadam, mis saare inimesi aina sagedamini on pannud mere poole vaatama. Kärdlasse jäädakse kaheks päevaks ning kohalikega koostöös kannab üks etapp Kärdla lähistel Näkimadala regati nime. Muhu Väina regati  viimased päevad 15.-16. juulil Tallinnas langevad kokku Tallinna Merepäevadega, mida Tallinna Linn sel aastal ka Piritale laiendab. Suuremad mõõtmed saanud Kalev Jahtklubi akvatoorium ja sadamaala pakuvad regati lõppsadamas igakülgselt mõnusat olemist ja toredat regatiküla koos meeleoluka kaldaprogrammiga.

A. Le Coq 59. Muhu Väina regati distants - Pärnu-Kihnu-Haapsalu-Kärdla-Tallinn
A. Le Coq 59. Muhu Väina regati distants - Pärnu-Kihnu-Haapsalu-Kärdla-Tallinn Foto: A. Le Coq Muhu Väina regatt

Alates sellest aastast regati direktori rollis olev Indrek Ilves Kalev Jahtklubist täiendas, et  Muhu Väina regati korraldajatel on plaanis veel enam panustada regati reklaamimisele ja tutvustamisele Läänemere äärsetes riikides. „EASi toetusel tutvustasime nii A. Le Coq Muhu Väina regatti kui ka Eesti sadamaid Eesti jahtklubide esindajatega veebruarikuus Helsingis toimunud paadimessil ning käesoleval nädalal teeme sedasama Stockholmi paadimessil. A. Le Coqi toetusel on regatt kasvanud väärikaks sündmuseks, mida uhkusega tutvustada saab,“ lisas Ilves.

A. Le Coq Muhu Väina regatt oli esindatud 2016.a paadimessil Helsingis koos Eesti sadamatega 
A. Le Coq Muhu Väina regatt oli esindatud 2016.a paadimessil Helsingis koos Eesti sadamatega Foto: Piret Salmistu

Registreerimine regatile on avatud, ametlik võistlusteade avaldatakse märtsikuu jooksul. www.muhuvain.ee

Kui tänavuse  merekultuuriaasta raames pööratakse Eestis enam tähelepanu merel ja mere ääres toimuvale, siis A. Le Coq  Muhu Väina regatt hoiab ja kannab merekultuuri ka edaspidi, pidades 2017. aastal juba väärikat 60. juubelit.

Regati Facebooki lehekülg 

Regati videod YouTube'is

Muhu Väina regatti korraldab Kalev Jahtklubi koostöös Pärnu Jahtklubi, Saaremaa Merispordi Seltsi ja Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu väina regati toetajad on A. Le Coq, Saarte Liinid – SL Marinas, Veeteede Amet, Tallinna linn, Pärnu linn, Haapsalu linn, Hiiu Vald, Kärdla Sadam, Postimees, Sportland/Helly Hansen, Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste, DSV,  Dermoshop, Loodus Invest, Rahva Raamat.

Foto: Piret Salmistu
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles