T, 28.11.2023

Akermann, Maalinn ja Kostabi võitsid jääpurjetamise Eesti karikavõistlused

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jaan Akermann
Jaan Akermann Foto: Ott Kallas

Nädalavahetusel peeti Saadjärvel jääpurjetamise Eesti karikavõistlused klassidele DN ja Ice-Optimist. Eesti Karika võitis DN klassi täiskasvanute arvestuses Jaan Akermann ja juunioridest Rasmus Maalinn. Noorteklassis Ice-Optimist saavutas võidu Markus Kostabi.

Laupäeval võisteldi Saadjärvel päikesepaiste ning 2-3 m/s puhunud tuule oludes. Pühapäevaks oli jääkate järvel öiste miinuskraadide abil kõvemaks muutunud ning tuultki oli esimesest võistluspäevast enam, kuni 5 m/s. Ice-Optimist klassile peeti kahe päeva kestel kokku kaheksa ning DN klassile üheksa võistlussõitu.

DN klassis näitas kõige paremat minekut neli sõiduvõitu saanud Jaan Akermann (PJK). Teiseks tuli lätlane Gunars Rozenbergs ning kolmanda koha sai Rasmus Maalinn (PJK), kes juunioride arvestuses teenis esikoha klubikaaslaste Keith Luuri ja Johannes Puuseppa ees.

Ice-Optimist klassis võitis Eesti Karika viies sõidus parim olnud Markus Kostabi (PJK). Teine poodimikoht kuulub Karla Luharile (PJK) ning kolmas Kaur Oskar Voltile (PJK).

DN klassis võistles kokku 17 sportlast, kellest 8 juuniorid. Ice-Optimist klassis osales Eesti karikavõistlustel 4 jääpurjetajat.

Võistluse kodulehekülg

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles