Hyeres'is lõppes purjetamise MK etapp

Karl-Martin Rammo

FOTO: Jesus Renedo

Prantsusmaal Hyeres'is toimunud Purjetamise Maailma Karika kolmas etapp lõppes meie purjetajatele Karl-Martin Rammole 11., Ingrid Puustale 12. ning Marjaliisa ja Elise Umbile 26. kohaga.

Laser Standard klassis kogus Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) oma tulemusseeriasse 16., 16., 28., 3., 14., 22., 12. ja 1. koha, mis andsid avasõitude kokkuvõttes 11. positsiooni. Seega jäi Rammo ülinapilt välja kümnele parimale peetud medalisõidust ning 11. koht saigi talle MK etapi lõppresultaadiks. 

„Olen rahul – vaatamata vaid ühe punktiga medalisõidust välja jäämisele lõppes regatt ikkagi hästi ning kogu võistlus kulges tõusvas joones. Olin seadnud endale eesmärgiks tulla esimese 15 hulka ja see siht sai varuga täidetud,” sõnas Rammo.

Regati võitis sakslane Philipp Buhl, teiseks tuli Sam Meech Uus-Meremaalt ning kolmandaks austraallane Tom Burton.

Ingrid Puusta (NYCS) sõidud naiste RS:X klassis lõppesid tulemustega 4, 10, 12, 24, 10, 17, 18, 20, 8 ja 21, millega meie purjelauaneiu sai võistluse kokkuvõttes 12. koha. 

Esikoht läks poolatarile Zofia Noceti-Klepackale briti Bryony Shaw ja prantslanna Charline Piconi ees.

Naiste 470 klassis kujunes Marjaliisa ja Elise Umbi (PSS Maru) tulemusskooriks 24, 30, 7, 31, 29, 4, 29 ja 29 ning naiskond lõpetas regati kokku 26. kohaga. 

Parimad olid britid Hannah Mills ja Saskia Clark, järgnemas brasiillannad Fernanda Oliveira ja Ana Luiza Barbachan ning prantslannad Camille Lecointre ja Helene Defrance.

Hyeres'i MK etapil osales kõigis olümpia- ja paraolümpiaklassides kokku 574 sportlast 47 riigist.

Hyeres'i MK etapi kodulehekülg ja tulemused

Purjetamise Maailma Karikas on igal aastal toimuv kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises, mis koosneb viiest etapist ja ühest finaalregatist. 

Purjetamise Maailma Karika kodulehekülg

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar. 

Tagasi üles