T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rahuliku tempoga Marinepool-Kalev Jahtklubi seeriavõistluse avasõit Tallinna lahel

Facebook Twitter
Comments

2016 on merekultuuriaasta ja näoga mere poole olla soovijaid kogunes Piritale peale tööpäeva lõppu meeldivalt palju. Täna õhtul sai stardi Marinepool-Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati seeriavõistluse esimene sõit. Oktoobri keskmeni kestvasse, igati kehakultuurilisse poolaastasse mahub sellel hooajal 22 osavõistlust. 

Suurimateks muudatusteks alanud seerias sel aastal on gruppidesse jagamine, mis võistlusteate kohaselt lubab tiitleid välja anda kahes ORC grupis ja kahes LYS grupis ja nagu ikka, pannakse tammepärjad võitjatele kaela hooaja lõpupeol. Võistlusseeria edukaks läbiviimiseks on õla alla pannud MARINEPOOL, kes hoolitseb ka auhinnalaua eest. Täname nimisponsorit!

Foto: Piret Salmistu

Marinepool-Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati esimese sõidu stardis oli neljas grupis kokku 29 paati. Stardi hetkel puhus tuul loode-põhja suunast 4,5 m/s. Kolm esimest stardigruppi pidid neli korda Kuulimuna toodrini ja tagasi stardimärgini, seega kokku 6,6 miili pikkuse raja läbi seilama, neljas grupp aga poole lühema maa. Kõik kaheksa selle grupi jahti finišeerisid kontrollaja piires ja said kirja tulemused. Allatuule-vastutuule raja korral suletakse finiš 30 minutit pärast oma grupi esimese jahi finišeerimist. Võistluse käigus vaibus tuul ja muutis veidi suunda. Peale väikest võiduseismist said jahid uuesti liikuma ja enamus neist võistluse tulemuslikult lõpetada. Rahulikus tempos kulgenud seeriavõistluse avasõit merel lõppes kenades päikese loojumise värvides, aga õhtu jätkus veel lipuväljakul, kus autasustati tänase sõidu nelja grupi esikolmikuid.

Marinepool-Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati 1. sõidu võitjad:

ORC I 
I koht SUGAR 2 kapten Kaarel Kruusmägi 
II koht FORTE kapten Jaak Jõgi 
III koht MY CAR kapten Andres Laul

ORC II 
I koht ADELE kapten Aleksander Zolotov 
II koht AMSERV TOYOTA ST kapten Margus Žuravljov 
III koht JAZZ  kapten Juss Ojala

LYS I 
I koht FURIOSA kapten Juhan Pukk 
II koht MINNI kapten Andres Aavik

LYS II 
I koht  FRIDA kapten Andres Kõnd 
II koht MUINASJUTUKUNINGAS kapten Jaanus Nõgisto 
III koht MARIELLE kapten Vallo Kalvik

Kõik tulemused

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles