T, 28.11.2023

Aerulaua Eesti MV liidriteks tõusid Rauno Pikkor ja Betti Vainküla

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rauno Pikkor ja Marcus Pertelson
Rauno Pikkor ja Marcus Pertelson Foto: Ain Härmson

Aerulaua (SUP) Eesti meistrivõistluste sarja avaetapp toimus Pirital koos hooaja avamise ja surfilaadaga. Võistlusformaat oli sprint ja maraton, stardis 15 võistlejat.

500 m sprindi eelsõitude ajal sadas ja kohati puhus üsna ebamugav vastutuul. Finaalideks tingimused pisut paranesid. Sprindidistantsi võidu noppis rasketes oludes Tallinna Purjelauakooli noor Marcus Pertelson. Parimaks naissprinteriks osutus Betti Vainküla (Team Extreme). Harrastajate arvestuse parim oli Boriss Ljubtšenko (Eru Surf Team).

Maratoni stardiks oli ilm ilusamaks klaarinud. Start 5 km distantsile anti rannast juba pilvede vahelt piiluvate päikesekiirte saatel. Võistlusrada kulges ümber muuli Pirita jõge pidi Lükati sillani ja tagasi.

Maratoni stardist sai kõige paremini minema Rauno Pikkor. Kohe liidri laines järgnesid Marcus Pertelson ja Roland Mik. Poolel distantsil olid kaks esimest teistega vahe sisse teinud, tuldi koos kuni viimase jõekääruni, kus Pertelson kukkus. Pikkor kasutas võimalust ja sai kerge vahe sisse, mida Pertelsonil tagasi võita enam ei õnnestunud.

Maratoni distantsi ja ühtlasi ka esimese etapi võitis Rauno Pikkor (Team Extreme). Järgnesid Marcus Pertelson ning Roland Mik (Surfhouse/ROPK). Naistest võttis kindla esikoha Betti Vainküla (Team Extreme). Tänu maratoni paremale tulemusele sai teise koha Cerly Aulik (Team Tahe) ja kolmandaks tuli Annika Valkna. Harrastajate seas võitis esikoha Boris Ljubtšenko, järgnesid Tarmo Tamm (Team Mahe) ja Tõnis Metstak.

Tulemused

Pildigalerii (Ain Härmson)

Võistlust toetasid Eesti Purjelaualiit ja Surfhouse.

SUP Eesti meistrivõistluste sari koosneb kolmest etapist. Järgmine etapp toimub 16. juuli Võrus ja finaaletapp peetakse 20. augustil Pirital.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles