Marinepool – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregatt kogub tuure

Nagu aastakümneid kolmapäevaõhtuti kombeks, koguneb Piritale hulgake purjetajaid, et maha pidada kesknädalane võistlus. Täna oli neljas grupis kokku võistlemas juba 44 jahti, mida on enam kui meeldiv tõdeda. Tavaliselt näeme sellist jahtide arvu alles südasuvel.

Ja nagu maikuu päikeselistel kolmapäeva õhtutel ikka, oli ka täna oodata tuule vaikimist. Stardis puhus loodetuul kiirusega 4 m/s, mis andis võistlejatele ülesandeks läbida 1 miiliste lõikudega „vorsti“ rada stardiliini poi ja vastutuulemärgi vahel. Sel korral oli kolm erinevat distantsi: ORC I pidi läbima teistest pikema, 6-miilise raja. ORC II ja LYS I nelja-miilise ja LYS II kahe-miilise raja. Õnneks jäi tuul kuni võistluse lõpuni püsima, kuid puhus veidi intensiivsemalt siiski Merivälja ja Miiduranna kalda alusel raja poolel. Lahe keskelt tuult otsinud purjekad said mõnevõrra viletsamad tuuleolud.

3. Marinepool-Kalev Jahtklubi kolmapäevaregatt 18. mai 2016 - foto

FOTO: Martin Kaasen

Finišisse jõuti täna tagurpidises järjekorras ehk väiksed LYS II grupi jahid esimesena ja kõige suuremad kõige viimasena. Purjetajate hea reeglite tundmine lasi tõrgeteta askeldada finišiliinil samaaegselt nii märki võtvatel kui finišeerivatel paatidel.

Mitmed jahid, kes sel Kolmapäevaregatil sellel hooajal oma esimese võistluse pidasid, tõusid ka peale sõitu pjedestaalile Kalev Jahtklubi lipuväljakul, kus autasustati esikolmikuid.

Marinepool – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati 3. sõidu esikolmikud:

ORC I
I koht OLYMPIC  kapten Tiit Vihul 
II koht REVAL CAFE ELISA ST  kapten Eero Pank 
III koht KATARIINA II  kapten Aivar Tuulberg

ORC II 
I koht VESIKAAR kapten  Tanel Tamm 
II koht BRIGITTA X  kapten Aleksandr Karboinov 
III koht EVELYN III  kapten Viljar Sepp

LYS I 
I koht LEILA kapten Priit Põldmaa 
II koht FANATIC kapten Ain Jalasto 
III koht MINNI kapten Andres Aavik

LYS II 
I koht  SALME-AUGUSTE kapten Kalev Vapper 
II koht KAIJA kapten Annika Malva 
III koht ESTELLA kapten Alar Laan

Kõik tulemused

3. Marinepool-Kalev Jahtklubi kolmapäevaregatt 18. mai 2016 - foto

FOTO: Martin Kaasen

Tagasi üles