Pärnus möllav torm purjetajaid täna merele ei lubanud

29er klass Pärnu Purjetamisnädala esimesel võistluspäeval stardis

FOTO: Riina Ramst

Pärnu Purjetamisnädalal EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapi raames osalevad 58 purjetajat pidid täna leidma endale maiseid tegevusi, kuna väga tugeva tuule tingimustes ei olnud regati võistlussõitude läbiviimine sportlaste ohutuse tagamise kaalutlustel kuidagi võimalik.

Homsel viimasel võistluspäeval on aga päeva esimese fliidisõidu start kavas algsest plaanist tund varem ehk kell 10 hommikul, et kell 14 algavate finaalsõitude ajaks oleks kindlasti kõigis klassides kokku viis fliidisõitu peetud. Eilsel avapäeval õnnestus fliidisõite tänasele vastupidiste nappide tuuleolude kiuste ära pidada kolm.

Pärnu Jahtklubi lähistel jõel asuma saaval lühirajal purjetatavad vaatemängulised finaalsõidud on kaasaelajatele kaldalt hästi jälgitavad ning nende kulgu kommenteerivad Alver Kivi ja Rimo Timm. Samuti on võimalik finaalidele kaasa elada Postimees Online otseülekande vahendusel, mida saab kell 13:50 kuni 17:15 reaalajas jälgida lingilt: http://purjetamine.postimees.ee/3734953/parnus-algab-kahepaatide-purjetamise-eesti-meistrivoistluste-sarja-regatt.

Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht.

RS Feva klassis juhivad praegu Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann (ROPK) Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiteri (TJK) ning Oskar Tiidemanni ja Luca Remmeli (ROPK) ees.

29er'il on liidriteks lätlased Roberts Janis Vancovics ja Emils Ukass, teisel kohal Madis ja Martin Mik (TJK) ning kolmandal Mari-Ann Raud ja Maris Seersant (TJK).

F18 katamaraanil on esikohal Uku Kuusk ja Aivar Soo (PJK), järgnemas August Luure ja Erki Laur (NYCS) ning Jüri Saarnak ja Rasmus Taimre (NYCS).

RS Feval võistleb 14, 29er'il 9 ja F18 klassis 6 paatkonda.

Pärnu Purjetamisnädala regati korraldab Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku üheteistkümnest regatist:
1) 21.-22. mai Jatkoluokkaregatta (Espoo, Soome) – klass 49er
2) 3.-5. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Techno 293, RS:X, Formula
3) 11.-12. juuni FSRO Formula 18 & 49er Ranking (Helsinki, Soome) – klass 49er
4) 17.-19. juuni Eesti Balti Karikas (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula
5) 17.-19. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18
6) 15.-17. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 15.-17. juuli Kalev Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Finn, 470
8) 5.-7. august F18 Põhjamaade meistrivõistlused (Tallinn) – klass F18
9) 26.-28. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Standard, 29er
10) 9.-11. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
11) 16.-18. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, Finn, RS Feva, 29er, 470, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Tagasi üles