T, 28.11.2023

Kahepaatide Eesti MV regatil võidutsesid Vaino ja Tiidemann, Raud ja Seersant ning Kuusk ja Soo

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapil Pärnu Purjetamisnädala regatil selgusid täna RS Feval ja 29er'il võitjad pingeliste ja põnevate finaalsõitude tulemusel, F18 klassis aga vaid fliidisõitude seeria põhjal. RS Feva klassis teenisid säravaimad autasud Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann, 29er klassis olid parimad Mari-Ann Raud ja Maris Seersant ning F18-l Uku Kuusk ja Aivar Soo.

Kuna tuul oli täna hommikul veel üsna tugev ning meri alles „karvane”, otsustati viimased kaks finaalide läbiviimise eelduseks olevat fliidisõitu viia läbi Pärnu Jahtklubi ees jõel, kus tingmused oluliselt rahulikumad. Päeva peale tuul taltus, päike tuli välja ning samas kohas toimunud finaasõitude ajaks olid olud juba purjetamiseks ideaalsed.

RS Feval võtsid kuldfinaalis ülinapi võidu Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann (ROPK), mis tõi neile regati esikoha. Teise koha saavutasid Hendrik Holtsmann ja Markus Kostabi (PJK) ning kolmanda Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter (TJK). Hõbefinaali parimad Daimar Pall ja Jorgen Kuivonen (Dago) lõpetasid võistluse 4. tulemusega.

29er klassis võitsid korraliku edumaaga otsustava finaalsõidu ning seega kogu regati Mari-Ann Raud ja Maris Seersant (TJK). Teiseks tulid lätlased Roberts Janis Vancovics ja Emils Ukass ning kolmandaks Madis ja Martin Mik (TJK). Hõbefinaali võiduga neljanda paatkonnana kullasõidus võistelnud Martin Rolf Erkki Hedman ja Liisi Mari Nurmetalo said 4. koha.

F18 katamaraanidel selgus lõplik paremusjärjestus vaid fliidisõitude põhjal, kuna ettenähtud ajaks ehk täna kella 13-ks ei olnud selles klassis finaalide läbiviimiseks nõutavad viis eelsõitu lõpetatud. Esikoha võitsid siin puhta sõiduvõitude seeriaga Uku Kuusk ja Aivar Soo (PJK) Mihkel Koski ja Niklas Janssoni (PJK) ning August Luure ja Erki Lauri (NYCS) ees.

Võistlusformaat koosnes fliidisõitude seeriast ja kalda lähedal lühirajal purjetatud vaatemängulisest finaalsõitude seeriast. Finaalsõidud olid kaasaelajatele kaldalt hästi jälgitavad ning nende kulgu kommenteerisid Alver Kivi ja Rimo Timm. Samuti oli võimalik finaalidele kaasa elada Postimees Online otseülekande vahendusel.

Finaalsõidud koosnesid hõbefinaalist, kus purjetasid fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist kus võistlesid fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Kuldfinaalis selgusid regati esikolmik ja 4. koht.

RS Feval võistles 14, 29er'il 9 ja F18 klassis 6 paatkonda.

Pärnu Purjetamisnädala regati korraldas Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku üheteistkümnest regatist:
1) 21.-22. mai Jatkoluokkaregatta (Espoo, Soome) – klass 49er
2) 3.-5. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Techno 293, RS:X, Formula
3) 11.-12. juuni FSRO Formula 18 & 49er Ranking (Helsinki, Soome) – klass 49er
4) 17.-19. juuni Eesti Balti Karikas (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula
5) 17.-19. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18
6) 15.-17. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 15.-17. juuli Kalev Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Finn, 470
8) 5.-7. august F18 Põhjamaade meistrivõistlused (Tallinn) – klass F18
9) 26.-28. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Standard, 29er
10) 9.-11. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
11) 16.-18. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, Finn, RS Feva, 29er, 470, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles