Baltic Cup lõppes suurepärases surfiilmas

Janis Preiss
Janis Preiss Foto: Peeter Jõers

Täna peeti Tallinnas EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapiks oleval Estonian NeilPryde Baltic Cup-l viimased sõidud kõikides surfiklassides.

Tallinna laht pakkus täna parasjagu palju tuult nii et kõigis purjelauaklassides saadi sõidud peetud. Kagu suunast kiirusega 6-10 m/s puhunud tuul ning õhtuks välja tulnud päikesepaiste panid ilusa punkti kolm päeva väldanud regatile. Regati direktor Erno Kaasik jäi ilmaaolude ja regati korraldusega väga rahule.

Techno 293 alla 13-aastaste seas võitis lätlane Matiss Punte ühe punktiga kaasmaalase Jekabs Ceze ees. Kolmandaks purjetas lätlane Rolands Lovnieks.

Techno 293 alla 15-aastaste parim oli lätlane Emils Punte Daniel Schneideri (TPLK) ja lätlase Arturs Sprindzuksi ees.

Techno 293 alla 17-aastaste esikoht läks lätlane Nameijs Dreimanisele. Teiseks tuli Elizabete Mengele Gregor Schneideri (TPLK) ees.

RS:X klassis tõusis Marcus Pertelson (TPLK). Teine oli leedulane Karolis Zaksauskas ja kolmas Rainer Kasekivi (TPLK).

Raceboard klassi esikolmiku moodustasid Rets Skritskis, Ilona Grinberga ja Juris Dreimanis.

Formula klassis võitis ülivõimsalt lätlane Janis Preiss, kes võitis seitsmest sõidust kuus ning ühe lõpetas teisena. Teisel kohal lõpetas John Kaju (Saaremaa Surfiklubi) ja kolmas oli Tristen Erik Kivi (SSK).

Formula Kite lohesurfarite seas tõusis täna esimeseks Madis Kallas (Kite Team Estonia), teisena lõpetas lätlane Martins Sprogis ja kolmandana Ranno Rumm (KTE).

Estonian NeilPryde Baltic Cup'i korraldas Team Extreme koostöös Eesti Purjelaualiidu, Eesti Lohesurfiliidu ja Eesti Jahtklubide Liiduga.

1) 21.-22. mai Jatkoluokkaregatta (Espoo, Soome) – klass 49er
2) 3.-5. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Techno 293, RS:X, Formula
3) 11.-12. juuni FSRO Formula 18 & 49er Ranking (Helsinki, Soome) – klass 49er
4) 17.-19. juuni Eesti Balti Karikas (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula
5) 17.-19. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18
6) 15.-17. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 15.-17. juuli Kalev Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, Finn, 470
8) 5.-7. august F18 Põhjamaade meistrivõistlused (Tallinn) – klass F18
9) 26.-28. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Standard, 29er
10) 9.-11. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
11) 16.-18. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, Finn, RS Feva, 29er, 470, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula