T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

GALERII: Üle suurte lainete kulgenud Haapsalu-Kärdla etapiga pool Muhu Väina regatti läbitud

PIRET SALMISTU
, Kalev Jahtklubi
Facebook Twitter
Comments

A. Le Coq 59. Muhu Väina regati kolmanda, Loodusinvest Haapsalu­-Kärdla etapi start anti teisipäeval kell 12.15 Rohuküla sadama lähistel Rukkirahu juures. Plaanitud start lükati viisteist minutit edasi põhjusel, et Haapsalust oli stardialale ligi seitse miili sõita ja tugeva tuulega tekkinud kõrged lained ei teinud õigeks ajaks stardialale jõudmist kergeks. Jahid läbisid väiksematest suuremateni 27 – 36 meremiili pikkuse distantsi. Peavõistlusjuhi sõnul oli stardihetkel tuulekiiruseks 10 – 12 m/s ning lained kuni kahemeetrised, mis lõid osalejatele ideaalsed tingimused korralikuks regatiks. Kella seitsmeks õhtul olid kõik merelised jõudnud Kärdla sadamasse, et lõõgastuda ja võtta vastu auhinnad kahe viimase etapi eest.

Kolmanda etapi ORC I klassi parimateks olid Forte, kapteniks Jaak Jõgi Kalev Jahtklubist. Teisena finišeeris kapten Johannes Puuseppa meeskond jahil Ladybird Pärnu Jahtklubist ning kolmandana jaht Tuule, kapten Jaan Mugra roolimisel, samuti Pärnust. Koondarvestuses on paremusjärjestus pärast kolme etappi sama nagu kolmandal etapil – Forte, Tuule, Sylvia.

Jaht Forte, kapten Jaak Jõgi, Kalev Jahtklubi - A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt 2016 - foto
Jaht Forte, kapten Jaak Jõgi, Kalev Jahtklubi - A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt 2016 - foto Foto: Piret Salmistu

ORC II klassi võitja oli Pärnu Jahtklubi jaht Merepärl, Alari Akermanni meeskonnaga. Teise koha väärilise sõidu tegi Kalev Jahtklubi  jaht Amserv Toyota ST, kapten Margus Zuravijovi meeskonnaga ning kolmas koht kuulus jahile Silva, kapteniks Jaanus Talp Kalev Jahtklubist. Siin grupis juhib kolme võiduga Merepärl, teisel kohal on Harles Liivi juhtimisel Adele (Baltsail JK), võrdse arvu punktidega on kolmandal kohal Ivar Aru meeskond jahil Cherie Kalev Jahtklubist.

Jaht Merepärl, kapten Alari Akermann, Pärnu Jahtklubi - A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt 2016 - foto
Jaht Merepärl, kapten Alari Akermann, Pärnu Jahtklubi - A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt 2016 - foto Foto: Meisi Volt/Postimees

III grupp ehk CD <8 klassis lõpetas kolmandana jaht Lagle II, roolis Ülari Velviste Saaremaa Merispordi Seltsist, teisena Kalev Jahtklubi jaht Blanca kapten Jaan Tiidermanniga roolis ning esimesena jaht Kadri, Tanel Õuna meeskonnaga. Kadrile oli see juba kolmas etapivõit, mis hoiab neid ka liidripositsioonil üldkokkuvõttes. Pärast kolme etappi on teisel kohal Blanca ja kolmandal Lagle II.

ESTLYS I grupi parim oli Loodusinvest Haapsalu-Kärdla etapil jaht Fanatic Kalev Jahtklubist, kapteniga Ain-Eke Jalastoga roolis. Fanatic jagas esikohta täna Venemaa jahiga Mir, sest korrigeeritud sõiduaeg oli neil sekundipealt sama. Miri roolis on kapten Sergey Bruza.  Kolmanda koha sõitis välja jaht ARIEL, kapten Sergei Ganichey, samuti Venemaalt.

Jaht Fanatic, Ain-Eke Jalasto meeskonnaga, Kalev Jahtklubi - A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt 2016 - foto
Jaht Fanatic, Ain-Eke Jalasto meeskonnaga, Kalev Jahtklubi - A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt 2016 - foto Foto: Piret Salmistu

ESTLYS II parima sõidu tegi Pärnu Jahtklubi jaht Windwalker, mida juhib kapten Priit Jürioja. Windwalker oli ka eile esikolmikus ning koondtulemusena juhib ESTLYS II gruppi. Teise tulemuse sai kirja Margus Hieti juhitud jaht Elli, kes on koondkokkuvõttes teine, ning kolmandal kohal lõpetas Pärnu Jahtklubi jaht Sinilind, mille kapten on Väino Hallikägi. Koondkokkuvõttes kolmandal kohal on teine Pärnu jaht Põhjatäht Tanel Kursiga roolis.

ESTLYS III parim jaht oli kolmandal etapil Haapsalu Jahtklubi jaht Aurora, kapteniks Pille Kaas, kes juhib ka üldkokkuvõttes. Teise tulemuse sai Kalev Jahtklubi jaht Kristi, kapteniks Janno Luurmees ning kolmanda koha jaht Iir samast klubist, kapteniks Peeter Siniväli. Pärast kolme etappi juhib siin grupis Aurora, Kristi on teisel kohal ja kolmandal kohal on Salme Auguste nimeline jaht Kalev Jahtklubist, mille roolis Kaupo Paal.

Folkboot Muinasjutukuningas, roolis Jaanus Nõgisto, Kalev Jahtklubi - A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt 2016 - foto Piret Salmistu 
Folkboot Muinasjutukuningas, roolis Jaanus Nõgisto, Kalev Jahtklubi - A. Le Coq 59. Muhu Väina regatt 2016 - foto Piret Salmistu Foto: Piret Salmistu

Folkboat klassis oli Loodusinvest Haapsalu-Kärdla etapil koosnes esikolmik vaid Kalev Jahtklubi meeskondadest. Parim  oli Muinasjutukuningas, kapteniks Jaanus Nõgisto, teisena ületas finishjoone jaht Lind, kapteniks Tiit Riisalo ning kolmandana kapten Mikk Köösel jahiga Greta. Koondkokkuvõttes on liider Muinasjutukuningas, teisel kohal on Lind ja kolmandal kohal Pertti Neero jaht Linda Kalev Jahtklubist.

Tulemused http://muhuvain.ee/tulemused 

Teisipäeva õhtul Kärdla sadamas toimunud auhinnatseremoonial autasustati nii Helly Hansen/ Sportland Kihnu-Haapsalu kui ka Loodusinvest Haapsalu-Kärdla etapi parimaid.

Nüüd jääb regatt paariks päevaks Hiiumaale, sest homme päeval sõidetakse seal Postimees Kärdla Näkimadala regatt ja õhtul on purjetajatele juba traditsiooniks saanud regati ühine õhtusöök. Neljapäeva hommikul peetakse Kärdla sadamas ka „Vanade Kalade“ regatt optimistidel, kus vanemad merekarud saavad meenutada oma Optimist-klassi aegu. Regati pikimale, osalt ka öösel sõidetavale Musto Haapsalu-Tallinn etapile starditakse neljapäeva pärastlõunal.

A. Le Coq Muhu Väina regatti korraldavad Kalev Jahtklubi, Pärnu Jahtklubi ja Saaremaa Merispordi Selts koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Muhu Väina regati toetajad on A. Le Coq, Postimees/Eesti Meedia, Helly Hansen/Sportland, DSV, Dermoshop, Loodus Invest, Musto, Bosch, Mount Gay, Euronics, Rahva Raamat, SailInvest, Tallinna linn, Pärnu linn, Haapsalu Linn, Hiiu Vald, Kärdla Sadam, SL Marinas, Veeteede Amet,  Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste,  Alter Marine.

Regati kodulehekülg www.muhuvain.ee  
Regati Facebooki lehekülg - https://www.facebook.com/pages/Muhu-v%C3%A4ina-regatt/320779705992?sk=timeline  
Otseülekanne Postimehe portaalis – www.postimees.ee  
GPS jälgimine - www.sportrec.eu/?page_id=671 
Parimad palad, pildid ja uudised regatilt Postimehe Muhu Väina regati rubriigis http://purjetamine.postimees.ee/v2/3754463/59-muhu-vaeina-regatt 
2016. aasta regati pildigaleriid ja videod - muhuvain.ee/galerii

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles