Mati Sepa tiim tõusis Match Race maailma edetabelis 11ndaks

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mati Sepp
Mati Sepp Foto: Eesti Match Race Liit / Keiti Väliste

Rahvusvahelise Purjetamisliidu värskes matšvõistluse maailma edetabelis on Mati Sepa juhitav tiim tõusnud eestlaste jaoks seni ajaloo kõrgeimale, 11. positsioonile.

„Tõusule aitas kaasa hiljuti võidetud kõrgetasemeline grade 2 regatt Itaalias Ledro järvel. Järgmine võistlus on meie võistkonnal kavas 10.-14. augustil, kui Taanis selguvad Euroopa meistrid Match Race purjetamises,” sõnas Sepp.

Esisaja sisse mahub veel 70. kohal olev Aleksander Karboinov.

Edetabelit juhib USA Neitsisaarte purjetaja Taylor Canfield briti Ian Williamsi ning uus-meremaalase Philip Robertsoni ees.

Match Race üleilmsest paremusjärjestusest leiab kokku ligi 1400 tiimi.

Match Race maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 24 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Punkte on võimalik saada Grade’i omavatel regattidel võisteldes. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Viimase 12 kuu jooksul saavutatud tulemused annavad sealjuures topeltpunktid. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kaheksa regati lõikes.

Maailma edetabel

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Tagasi üles