Võidusõit tuulevaikusega Marinepool-Kalev Jahtklubi kolmapäevaregatil

Marinepool – Kalev Kahtklubi Kolmapäevaregati 12. sõidu tuuleprognoos oli kasinavõitu ja kõhklused sõidu toimumise kohta päris tugevad. Reaalselt merel tuult kontrollides selgus, et sõit saab siiski alguse ja 55 võstlusjanus meeskonda on valmis silmitsi seisma mistahes ilmaoludega, ka tuulevaikusega. 

XII sõit oli üles ehitatud stardi eel ja ajal üle Tallinna lahe lääne suunast liikunud tumedale pilvele, õigemini selle alusele tuulele, mis stardi hetkel puhus reipalt 5 m/s. Kuna sobivaid navigatsioonimärke lähedudes ei asunud ja hirm tuule täieliku vaikimise ees oli ülisuur, sai võistlemiseks vastu-allatuulerada – ORC gruppidele pikkusega 4 miili ja LYS gruppidele 2 miili.

Algne Inshore rada muutus peale tuule keeramist üle kolmekümne kraadi Offshoreks vastavalt Võistlusjuhiste muudatustele ja tulemused ORC gruppidele arvutati Offshore meetodiga. 140% oma grupi esimese raja läbimise ajast avatud olnud finiš jättis seekord hulga jahte punktideta.

Marinepool – Kalev Jahtklubi Kolmapäevaregati 12. sõidu esikolmikud:

ORC I 
I koht PREMIUM  kapten Priit Tammemägi 
II koht  REVAL CAFE  kapten Eero Pank 
III koht OLYMPIC  kapten Tiit Vihul

ORC II 
I koht BRIGITTA X kapten  Aleksandr Karboinov 
II koht  MATILDA 3 kapten  Erki Teras 
III koht AMSERV TOYOTA ST kapten  Margus Zuravljov

LYS I 
I koht BLANCA kapten Jaan Tiidemann 
II koht LEILA kapten Priit Põldmaa 
III koht FANATIC kapten Ain-Eke Jalasto

LYS II 
I koht  RIGTH NOW kapten Jevgeni Kazakov 
II koht VIRU kapten Indrek Pikk 
III koht FAROZON kapten Maarja Kask

Juulikuu paremik selgus vaid kahe peetud sõidu eest saadud punktisumma alusel. Peale järgmise sõidu esikolmikute autasustamist toimub Kalev Jahtklubi lipuväljakul ka eelmise kuu kõigi nelja grupi parimate tunnustamine.

Juulikuu parimad:

ORC I 
I koht FORTE  kapten Jaak Jõgi – 14 punkti 
II koht MY CAR  kapten Andres Laul – 7 punkti 
III koht PREMIUM  kapten Priit Tammemägi – 6 punkti

ORC II 
I koht BRIGITTA X kapten  Aleksandr Karboinov – 17 punkti 
II koht SILVA kapten  Jaanus Talp –12 punkti 
III koht ADELE  kapten Alekasander Zolotov – 11 punkti

LYS I 
I koht FANATIC kapten Ain-Eke Jalasto – 20 punkti 
II koht BLANCA kapten Jaan Tiidemann -15 punkti 
III koht RED HOT kapten Risto Laidla -14 punkti

LYS II 
I koht  VIRU kapten Indrek Pikk – 34 punkti 
II koht ESTELLA kapten Alar Laan – 33 punkti 
III koht MARIA kapten Eerik-Kristjan Keerend – 27 punkti

Tulemused

Tagasi üles