R, 8.12.2023

Keith Luur ja Jakob Haud võitsid SRC Zoom8 klassi MM-il 4. ja 5. koha

Eesti Jahtklubide Liit
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Saaremaal Roomassaares täna lõppenud SRC Zoom8 klassi maailmameistrivõistlustel saavutas Keith Luur (Pärnu Jahtklubi) neljanda ning Jakob Haud (Rein Ottosoni Purjespordikool) viienda koha. Tüdrukute arvestuses oli parim eestlane Helen Pais (Kalev Jahtklubi), kes tuli 12. kohale. Võidu võtsid nii poiste kui ka tüdrukute arvestuses soomlased.

Keith Luur ja Jakob Haud esinesid kõigil neljal võistluspäeval stabiilselt ning püsisid medalikonkurentsis kõigis noil päevil peetud 12 sõidus – kord üks ees, siis teine. Viimase võistluspäeva viimane sõit, kus tuul vaibus, kustutas aga Eesti poiste medalilootuse. Luur, kes eelviimase sõidu võitis, sai viimases sõidus kirja oma kehvima, 23. koha. Haudil ebaõnnestus tänase päeva esimene sõit, kus sai 21. koha, ning seda ei suutnud korvata ka järgmistes sõitudes välja võideldud 7. ja 2. koht. Eestlastest spurtis ette soomlane Lucas Karlemo, kes võitis koguni kaks tänasest kolmest sõidust.

Nii juhtuski, et 12 sõidu kokkuvõttes oli Karlemol ja Luuril võrdselt 45 punkti. Pronksmedali sai kaela soomlane, kellel oli kirjas rohkem kõrgeid kohti – kuus sõiduvõitu Luuri kahe sõiduvõidu vastu. 2015. aasta Euroopa meister Keith Luur sai seega neljanda koha. Mullune MM-i ponksmedalist ja 2014. aasta Euroopa meister Jakob Haud pälvis viienda koha 55 punktiga, kusjuures ka tema saavutas sõitudes arvukalt kõrgeid kohti – ühe sõiduvõidu, kaks teist kohta, ühe kolmanda ja kaks neljandat kohta.

Poiste arvestuse maailmameistritiitli pälvis kõigil neljal võistluspäeval kõigutamatult liidripositsioonil püsinud Ilari Muhonen Soomest 31 punktiga, hõbemedali sai Christoffer Sörlie Norrast 41 punktiga. MM-ist võttis osa 65 poissi.

Tüdrukute arvestuses võtsid kolmikvõidu soomlased. Maailmameistriks tuli samuti kõigil neljal päeval püüdmatu liidri rollis olnud Cecilia Dahlberg 29 punktiga. Hõbeda võitis Emma Grönblom 49 punktiga ning pronksi Sofia Tynkkynen 57 punktiga. Eestlastest oli parim Helen Pais, kes teenis 12. koha 125 punktiga. Mullusel MM-il hõbemedali võitnud Marie Pihlas (Saaremaa Merispordi Selts) leppis seekord 26. kohaga. MM-il võistles kokku 55 tüdrukut.

Kuressaare lähistel Roomassaares toimunud SRC Zoom8 klassi maailmameistrivõistlustest võttis osa 120 purjetajat mitmelt kontinendilt, Eesti noorsportlasi oli kokku 32. Zoom8 klass on hüppelauaks paljudele tulevastele olümpiasportlastele, näiteks 2002. aastal tuli Zoom8 maailmameistriks Karl-Martin Rammo.

SRC Zoom8 MM-i korraldas Saaremaa Merispordi Selts koostöös Zoom8 rahvusvahelise klassiliidu ja Eesti Jahtklubide Liiduga. See on esimene kord ajaloos, kui mõne spordiala maailmameister kroonitakse Saaremaal.

Võistluste kodulehelt www.zoom8.ee leiab tulemuste protokollid, videod ja suured fotogaleriid kõigist võistluspäevadest. 

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles