Kalev Jahtklubis Pirital pärjati 2016. aasta Laser Radial klassi purjetamise noorte Euroopa meistrid

PIRET SALMISTU
, Kalev Jahtklubi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna lõppesid Pirital Kalev Jahtklubis 7.-14. augustini toimunud Laser Radial noorte Euroopa meistrivõistlused vanuseklassidele U17 ja U19. Ilmataat mängis vingerpussi ka tänasel viimasel võistluspäeval Tallinna lahel. Kui kõikidel eelmistel võistluspäevadel segas purjetamist liiga vali tuul, siis täna oli vastupidi – pika ootamise tulemusel ei õnnestunudki ühtegi võistlussõitu pidada, kuigi katseid sõitu alustada tehti õige mitmeid ja kaks korda tuli alustatud sõit tuule vaikimise tõttu katkestada. Noorte U17 ja U19 vanuseklassi meistrid selgusid viienda võistluspäeva õhtuks välja sõidetud tulemuste põhjal. U19 vanuseklassi Euroopa meister on sakslanna Hannah Anderssohn, U17 Euroopa meister on sakslanna Laura Schewe ning nii U19 kui ka U17 vanuseklassi Euroopa meistriks tuli Daniil Krutskikh Venemaalt.

Alla seitsmeteistaastaste värske Euroopa meister Laura Schewe Saksamaalt, kes juhtis võistlust U17 vanuseklassi arvestuses esimesest sõidust peale, oli oma tulemuse ja kogu regatiga väga rahul. „Mul tuli väga hoolega kontsentreeruda, et konkurente mitte endast mööda lasta. Lõpetasin regati üldarvestuses kuuendal kohal ja ka mu konkurendid purjetasid väga hästi. Eriti head sõitu tegi Valeriya Lomatchenko Venemaalt, kes lõpetas minust kaks kohta tagapool kaheksandana. Võistluskomitee tegi väga head tööd ning merel oli väga aus ja õige purjetamine. Tallinn on ilus linn ja meile meeldis siin väga,“ ütles Laura  rõõmsalt pärast autasustamistseremooniat.  U17 vanuseastme Euroopa hõbemedal riputati kaela Valeriya Lomatcenkole Venemaalt ja pronksmedali sai Wiktoria Go Biowska Poolast.

U17 ja U19 Euroopa meistrid Laura Schewe ja Hannah Anderssohn Saksamaalt - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 14.08.2016 - foto Alberto Sanchez 
U17 ja U19 Euroopa meistrid Laura Schewe ja Hannah Anderssohn Saksamaalt - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 14.08.2016 - foto Alberto Sanchez Foto: Alberto Sanchez

U19 Euroopa meister Hannah Anderssohn Saksamaalt, kes teenis kokku neli esikohta, kolm kolmandat ja ühe kuuenda koha, tundis oma võidu üle samuti suurt rõõmu. „Siin olid väga keerukad tingimused purjetamiseks, kuid kõik sõidud olid väga ausad, sest võistluskomitee tegi suurepärast tööd. Olin eile liidripositsioonil lõpetades tänase osas väga optimistlik ja kindel, sest olin suutnud sõita väga ühtlase seeria ja teist mahaviset ei oodanud. Tänan konkurente tugeva võistluse eest – siin oli väga tore regatt ja mul on siiralt hea meel võidu üle,“ lausus Hannah rõõmsalt. U19 Euroopa hõbeda pälvis Louise Cervera Prantsusmaalt kaotades liidrile kuus punkti. Suurema osa võistlust juhtinud Carolina Albano Itaaliast kaotas oma liidrikoha eelviimasel päeval purunenud masti ja sõidu katkestamise tõttu, mis viis ta liidripositsioonilt Euroopa kolmandaks, kaotust võitjale kümme punkti.

Ainsa neiuna Eestit esindav Maris Seersant Tallinna Jahtklubist lõpetas regati 23ndal kohaga olles oma tulemusega väga rahul. „Ma ei ole Laser Radialiga veel palju sõitnud ja seetõttu on mul heameel oma suhteliselt stabiilse seeria ja tulemuse üle fliidi keskosas. Kuna enamuse aja nädalast valitsesid väga tugevad tuuled, ootasid paljud purjetajad just nõrgema tuule sõite, kuid need jäid ka täna tulemata. Siiski on mul väga hea meel, et sellises konkurentsis kodusel võistlusel võistelda sain,“ ütles Maris kokkuvõtteks.

Daniil Krutskikh Venemaalt, Laser Radial U17 ja U19 Euroopa meister 2016 - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 14.08.2016 - foto Alberto Sanchez 
Daniil Krutskikh Venemaalt, Laser Radial U17 ja U19 Euroopa meister 2016 - Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistlused 2016 - 14.08.2016 - foto Alberto Sanchez Foto: Alberto Sanchez

U19 noormeeste esikolmik lõpetas võistluse kolme punkti sees, teine ja kolmas koht võrdse arvu punktidega. Paar nädalat tagasi Iirimaal Laser Radial U17 vanuseklassi maailmameistriks tulnud Daniil Krutskikh Venemaalt ei andnud palju võimalusi konkurentidele ka siinsetel Euroopa meistrivõistlustel. Neli esikohta kaheksast sõidust ning lisaks, 9., 22. ja 29. resultaat andsid kokku piisava tulemuse Euroopa meistri tiitli võitmiseks nii U19 kui ka U17 vanuseklassis. „Kogu nädal tuli siin purjetada väga tugevates tuultes ning suure ja terava lainega, kuid ma olen oma treenerist isa käe all sarnastes tingimustes palju harjutanud Itaalias treenides – see andis mulle ka head võimalused siin oma oskused ja kogemused maksma panna. U17 maailmameistritiitlit Iirimaal paar nädalat tagasi võites oli konkurents tugevam, minu põhikonkurendid Hollandist ja Hispaaniast siia paraku ei tulnud – seepärast oli mul ka suurem šanss siin võit saada U19 vanuseklassis. Mulle meeldis siinne võistlus väga ja olen tulemuse üle väga õnnelik,“ lausus värske U17 ja U19 Laser Radial Euroopa meister rõõmsalt. Kolme punkti kaugusele jäi Daniel Whiteley Inglismaalt saades kaela U19 vanuseastme Euroopa hõbemedali. Sama arvu punktidega sai pronksmedali itaallane Paolo Giargia. Ainsa eestlasena kuldfliidis purjetav Tavo Annus Rein Ottosoni Purjespordikoolist lõpetas Euroopa Meistrivõistlused neljakümne esimesel kohal.

U17 vanuseklassi Euroopa hõbeda võitis Milo Gill-Taylor Inglismaalt olles üldarvestuses kümnes ning pronksmedali sai kaela poolakas Wojciech Klimaszewski, olles üldarvestuses kolmeteistkümnes.

Euroopa Laser Klassi Assotsiatsiooni (EurILCA) asepresident Macrino Macri tänas siiralt kõiki korraldajaid suurepärase võistluse ja laitmatu korralduse eest.
Euroopa Laser Klassi Assotsiatsiooni (EurILCA) asepresident Macrino Macri tänas siiralt kõiki korraldajaid suurepärase võistluse ja laitmatu korralduse eest. Foto: Berit Hainoja

Laser Radial noorte Euroopa meistrivõistluste pidulik lõpetamine ja meeleolukas autasustamine toimusid Kalev Jahtklubi sadamas. Parimaid tervitas ja autasustas koos peavõistlusjuht Viljar Sepaga endine 470 klassi kahekordne olümpiamedalist Tõnu Tõniste, täna Melges 24 klassi  tipp-purjetaja, Kalev Jahtklubi juhatuse liige ja EOK asepresident. Euroopa Laser Klassi Assotsiatsiooni (EurILCA) asepresident Macrino Macri tänas siiralt kõiki korraldajaid suurepärase võistluse ja laitmatu korralduse eest. „See hing ja kirg, mille te panite selle võistluse läbiviimisse on, kadestamisväärne ja järgimist vääriv. Vaatamata ilmataadi viperustele, saime kokku kaheksa suurepäraselt läbi viidud võistlussõitu ja EurILCA nimel tänan Kalev Jahtklubi selle suurepärase võistluse korraldamise eest!“

Tõnu Tõniste EurILCA tänuplaadiga - foto
Tõnu Tõniste EurILCA tänuplaadiga - foto Foto: Berit Hainoja

Regati direktor Indrek Ilves ütles pärast regatti, et nii Kalev Jahtklubile kui ka Eestile on õnnestunud suurvõistluse korraldamine parim võimalik reklaam üldse. "Lisaks sellele, et ligikaudu 350 Eestis viibinud külalist jätavad Eestisse ca 200 tuhat eurot, on see ka suurepärane võimalus noortele Eesti purjetajatele saada kogemus nii suures ja tugevas fliidis purjetamisel. Iga õnnestunud regatt sillutab teed järgmisteks suurvõistlusteks Eestis!"

Tulemused 

7.-14. augustil toimuvate 2016 Laser Radial Noorte Euroopa Meistrivõistluste korraldaja on Kalev Jahtklubi koos Eesti Jahtklubide Liidu ja Euroopa Laser Klassi Assotsiatsiooniga (EurILCA). Võistluste toetajad on Tallinna Linn, Kultuuriministeerium, Postimees/Eesti Meedia, Helly Hansen/Sportland, Isostar, Tallinna Vesi, Balbiino,  Eesti Vabatahtlik Mere- ja Järvepääste.

Võistluste kodulehekülg www.euroradialyouth2016.com 

Euroopa Laser Klassi Assotsiatsiooni (EurILCA) kodulehekülg  www.eurilca.eu

Võistluste Facebooki lehekülg  www.facebook.com/euroradialyouth2016 

Võistluste Instagram www.instagram.com/euroradialyouth2016

Tagasi üles