L, 9.12.2023

Purjelaua kiirussõidu Eesti MV teine etapp peeti Sõrves

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Annika Valkna
Annika Valkna Foto: Tõnis Kask

Purjelaua kiirussõidu Eesti meistrivõistluste teine etapp peeti tugeva kirdetuulega Saaremaal. Tuulesuunast sõltuvalt valiti võistluse asukohaks Sõrve tuletornist lääne poole jääv lahesopp, mis mere poolt on turvaliselt piiratud laidudega.

Võistlusformaadi kohaselt tuli saavutada maksimaalne 10 sekundi keskmine kiirus. Hea tulemuse saamiseks pidid võistlejad leidma lahesopis võimalikult väikese lainetusega kuid tuulise tsooni ning kahe tunni jooksul ära kasutama kõige tugevama tuulepuhangu. Pagisid asus jahtima 14 surfarit.

Kõige kiiremaks osutus Saaremaa oma mees John Kaju (Saaremaa Surfiklubi) tulemusega 59,70 km/h. Teise koha saavutas mitmekordne Eesti kiirussõidu meister Jüri Kaldoja (Pärnu Surf Center/ Maxwave) tulemusega 58,89 km/h. Kolmandaks tuli Andres Kask (Team Jahe) tulemusega 58,10 km/h.

Naiste arvestuses saavutas esikoha Annika Valkna tulemusega 57,24 km/h, mis üldarvestuses tähendas kõrget viiendat kohta. Teiseks tuli Cerly Aulik (Team Tahe) tulemusega 47,68 km/h ja kolmas oli Kristel Kaubi (Pärnu Surfiklubi) tulemusega 41,40 km/h.

Esmakordselt peeti võistlusarvestust ka harrastajatele, kel kiirussõidu kogemusi ja oskusi veel napib. Võitjaks osutus Meelis Rang päris korraliku tulemusega - 56,31 km/h. Teiseks tuli Koit Teder ja kolmas oli Kristel Kaubi.

Tulemused

Fotod, autor Tõnis Kask

Ühepäeva kiirussõitu toetasid Eesti Purjelaualiit, Krista Karik ja Aivo Prükk.

Purjelaua kiirussõidu Eesti meistrivõistlused koosnevad kahest etapist. Esimese, läbi hooaja kestva etapi 5x10 sek tulemust saab sõita kuni 27. novembrini. Hetkeseisuga juhib Eesti MV koondarvestust Jüri Kaldoja John Kaju ja Andres Kaski ees. Naiste liider on Annika Valkna.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles