Roomassaares peeti jääpurjetamise Eesti KV neljas etapp

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Georg Paomees
Georg Paomees Foto: Jaak Nirgi

Nädalavahetusel peeti Saaremaal Roomassaares Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused, mis olid jääpurjetamise Eesti karikavõistluste sarja neljandaks etapiks.

Algselt kuulutati välja, et võistlused toimuvad Pärnu lahel Reius, kuid paar tundi hiljem tuli vahetada asukoht Roomassaare vastu, kuna tuuleprognoos näitas laupäevaks tuult ainult Roomassaarde. Nii laupäeval kui pühapäeval puhus tuul kiirusega 3-5 m/s. Jääolud olid suurepärased – jää paksus 10-12 cm, pühapäevaks sadas ca 5 mm paksune lumi maha.

DN klassis läks regati kolmikvõit lätlastele – esimeseks tuli Matiss Alvikis, teiseks Gatis Grauduns ja kolmandaks Artis Berzins. Parima eestlasena sai Kevin Grass (SMS) 4. koha.

Kevin Grass oli parim DN juunioride arvestuses Joosep Lausi (SMS) ja lätlanna Ruta Eistreike ees.

Ice-Optimistil saavutas võidu Georg Paomees (SMS), järgnemas Daniel Rüütel (SMS) ja Mark Paomees (SMS).

Monotüüp-XV klassi edukaimad olid Ants Haavel ja Sander Puppart (KJK). Teiseks jääpurjetasid Olev Oolup ja Andrus Padu (JK Dago) ning kolmanda tulemuse tegid kokkuvõttes Indrek Aavik ja Erki Riim (SMS).

DN klassis oli jääl 15 (sealhulgas 4 juuniorit) ning Ice-Optimist ja Monotüüp-XV klassides kummaski 4 kelku.

Tulemused

Jaak Nirgi fotod

Tagasi üles