R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hyeres’i MK etapil on Puusta hetkel üheteist- ja Karpak neljateistkümnes

Facebook
Comments
Deniss Karpak
Deniss Karpak Foto: Pedro Martinez/Sailing Energy/World Sailing

Prantsusmaal Hyeres’is käimas oleval Purjetamise Maailma Karika etapil on kolmanda võistluspäeva järel Eesti purjetajad Ingrid Puusta 11., Deniss Karpak 14., Karl-Martin Rammo 29., Anna Pohlak 43. ja Anre Nõmme 8. kohal.

Ingrid Puusta (NYCS) on seni kogutud sõidutulemustega 3, 10, 30, 32, 11, 7, 14, hetkel naiste RS:X purjelauaklassis kokkuvõttes 11. kohal. Liidriks on poolatar Zofia Noceti-Klepacka.

Finnil seilav Deniss Karpak (KST) on kolme päeva jooksul finišeerinud tulemustega 16, 22, 3, 7, UFD (valestart), 10 ning on halvima sõidu mahaviske järel praegu kokkuvõttes 14. positsioonil. Juhib hollandlane Nicholas Heiner.

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) kontole on regati kestel kogunenud 28., 16., 30., 27., BFD (valestart) ja 33. resultaat ning kokku on ta asetunud 29. reale. Liidrikohalt leiab austraallase Matthew Wearni.

Laser Radialil seilava Anna Pohlaku (TJK) senine tulemuste seeria on 35, 32, 45, 26, 46, 35 ning ta on positsioneerunud 43. kohale. Esimene on ungarlanna Maria Erdi.

Parapurjetamise klassis 2.4mR on Anre Nõmme (SMS) kolme päeva kokkuvõttes 8. real, senised tulemused sõitudest DNF (mitte finišeerimine), 7, 8, 8, 8, 6. Esikohal jätkab prantslane Damien Seguin.

Hyeres’i MK etapp kestab pühapäevani. Olenevalt klassist kestavad eelsõidud reede või laupäevani ning nende tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad seejärel topeltpunkte andvas medalisõidus, mis RS:X klassile toimub laupäeval ning Laser Radial, Laser Standard ja Finn klassidele pühapäeval.

Hyeres’i MK etapi kodulehekülg ja tulemused

Purjetamise Maailma Karikas on igal aastal toimuv kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises, mis tänavu koosneb jaanuaris toimunud Miami etapist, praegu käimas olevast Hyeres’i etapist ning juunis Santanderis toimuvast finaalregatist.

Purjetamise Maailma Karika kodulehekülg

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Matek, LTT, Eesti Meedia ja Strand. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles