Kalevi Jahtklubi 69. purjetamishooaeg sai avatud ja Seiko Cup 2017 Avavõistlus peetud

PIRET SALMISTU
, Kalevi Jahtklubi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aastatepikkust traditsiooni järgides avati 1. mail Kalevi Jahtklubi 69. purjetamishooaeg. Kõigepealt pidulikus võtmes klubi lipuväljakul ja siis jätkates juba merel hooaja esimese regatiga, milleks oli Kalevi Jahtklubi avamerepurjetamise karikasarja Seiko Cup Hooaja Avavõistlus. Päikeseline kevadpäev soosis mõlemat sündmust igati.

Keskpäevaks kogunes Kalevi Jahtklubi lipuväljakule kena hulk klubiliikmeid ja meresõpru, et pärast pikka talvehooaega taas heisata lipumasti klubi lipp. Kommodoor Kalev Vapper meenutas tervituskõnes hea sõnaga klubi möödunud aasta ja viimase aja tegemisi ning heitis pilgu ka algava hooaja toimetustele nii maal kui ka merel. Koos klubi nime värskenduskuuriga – klubi ametlik nimi on nüüd Kalevi Jahtklubi ilma ESS lühendita selle ees – saab olulise täienduse ka paar aastat tagasi alanud sadamalaiendamise protsess. Uued ujuvkaid purjespordikeskuse poolses basseinis võimaldavad Kalevi Jahtklubi sadamat kodusadamaks pidada oluliselt suuremal hulgal purjetajatel kui seni. Olulise laienduse sai ka klubihoone, kuhu talve jooksul ehitati restorani pikendusena klubiruum, mis veel viimast viimistlust klubi ajaloo näol seintele ootab.

Merel on selle hooaja suuremateks ettevõtmisteks ja korraldamisteks kindlasti 60ndat juubelit tähistav A. Le Coq Muhu Väina regatt, 41. Spinnakeri regatt Optimistidele ja Zoom8-tele, Kuldseekli regatt ja kindlasti ka Kalevi Jahtklubi avamerepurjetajate kaks tõsisemat mõõduvõtmise sarja – Marinepool-KJK Kolmapäevaregatt ja Seiko Cup 2017. Kolmapäevaregatist osavõtt on viimasel ajal jõudsalt kasvanud ning koos Kalevi Jahtklubi purjetajatega on stardijoonel alati ka tugevat konkurentsi pakkuvad Pärnu ja teiste jahtklubide meeskonnad, ning oma arvuka osavõtuga on kolmapäevaregatt hämmingut tekitanud ka paljudes välismaa purjetajates.

Lisaks tublidele purjespordikooli kasvandikele ja avamerepurjetajatele on Kalevi Jahtklubile igal aastal kuulsust ja au toonud ka Melges 24 purjetajad, kelle hulgas Eestile 470 klassis purjetades kahed olümpiamedalid toonud kaksikvennad Tõnu ja Toomas Tõniste tähistasid hiljuti oma 50ndaid juubeleid. Nendele kuulus ka klubi lipu heiskamise au. Klubi austas oma kuulsaid kasvandikke aga toreda pingi kinkimisega, millel nende saavutusi meenutav plaat ning mis „anti neile üle“ vana ja hea kuuenda kuuri ees, kust lisaks Tõnistetele on sirgunud terve plejaad suurepäraseid purjetajaid.

Pärast pidulikuma osa lõppu kibeles suur hulk purjetajaid aga merele, kus maha pidada selle aasta esimene regatt - Kalevi Jahtklubi avamerepurjetamise karikasarja Seiko Cup Hooaja Avavõistlus. Alles paar päeva varem suure lumetormiga vette pandud jahtidelt oli lumi jõudnud ära sulada ning mõnus päikeseline kevadilm pakkus igati toredad tingimused purjetamiseks. 7-9 m/s puhunud läänetuul tegi merele reipad lained „väikese jänesega“ ning peavõistlusjuht Kalju Kirss saatis 18 võistlema asunud jahti stardialalt Rannahoone lähistel Paljassaare Põhjapoini, kust väiksematel jahtidel tuli tagasi purjetades suunduda finišisse ja suurtel ORC klassi jahtidel veel tagasistardialale jõudes pöörduda Katariina kai idapoini ja tagasi. Võistluse käigus otsustas võistlusjuht aga suurte jahtide rada lühendada ja nii läbisid kõik grupid sama raja olles merele poolteist kuni kaks tundi.

ORC grupis olid üheksa osaleva jahi hulgas jõujooned selged – kaksikvõidu võtsid hiljuti 2016 ORC Euroopa Meistrivõistluste kuld- ja hõbemedalid endale võitnud Pärnu Jahtklubi meeskonnad. Vastne Euroopa meister, Aivar Tuulbergi Katariina II Karl-Hannes Taguga roolis, kes möödunud aastal sellesama karikasarja võidu võttis, kinnitas oma paremust Ott Kikkase Sugar 2 ees kahekümne seitsme sekundilise edumaaga korrigeeritud ajas. Sugar 2, mille roolis Jaan Akermann,  oli omakorda parem kolmanda aja välja sõitnud Aleksandr Karboinovi meeskonnast Brigitta-X kiirem kuueteistkümne sekundi võrra.

ESTLYS 2 grupis oli seekord merel vaid kaks jahti ja siin oli kiirem Hando Sutteri meeskond jahil Berta pakkudes teise poodiumikoha Kalevi Jahtklubi klubiülem René Alliku meeskonnale jahil Elise.

Kõige väiksemate jahtide ehk ESTLYS I grupis alustas hooaega Avavõistlusega seitse meeskonda. Siin grupis on avaldatud tulemused aga hetkel esialgsed, kuna küsimus tekkis võistlusraja erineva läbimise ehk erinevate pöördemärkide võtmise osas sama grupi jahtide hulgas ja vastavalt heastustaotlusele arutab seda juhtumit kokkukutsutav protestikomitee lähiajal. Võistluskomitee loodab selle küsimuse klaarida enne järgmist Seiko Cup 2017 osavõistlust, mis toimub juba kahe nädala pärast ning kus kahepäevase võistluse käigus on võimalik lühirajal võisteldes erakordselt hästi treenida taktikaid ja manöövreid.

Tulemused

Tagasi üles