Purjetamise maailma edetabeli esitosinas on neli eestlast

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ingrid Puusta
Ingrid Puusta Foto: Pedro Martinez/Sailing Energy/World Sailing

Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis mahuvad praegu Eesti sportlastest kaheteistkümne parima sekka Finn klassis 8. kohal olev Deniss Karpak, naiste RS:X klassis 9. positsioonil asetsev Ingrid Puusta ja Laser Standardil 12. real paiknev Karl-Martin Rammo. Matšpurjetamise maailma edetabelis on 10. kohal Mati Sepp.

Lisaks 8. kohal olevale Deniss Karpakile (KST) mahub Finn klassis esisaja sisse eestlastest veel Lauri Väinsalu (ROPK), kes on 66. positsioonil. Liidriks on Jorge Zarif Brasiiliast.

Ingrid Puustale (NYCS) on naiste RS:X klassis hetkel omatav 9. positsioon ühtlasi seni parim asetus. Esikohal on poolatar Zofia Noceti-Klepacka.

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) on praeguses Laser Standard klassi üleilmses paremusjärjestuses 12. kohal. Esimene on sakslane Philipp Buhl.

Match Race distsipliini edetabeli 10. realt leiame Mati Sepa meeskonna, esikohalt aga USA Neitsisaari esindava Taylor Canfieldi tiimi.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) paiknevad 49erFX klassis 57. positsioonil. Esikohal troonivad brasiillannad Martine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze.

Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) on naiste 470 klassis edetabeli 59. real. Kõrgeimal kohal on Hollandi naiskond Afrodite Zegers ja Anneloes van Veen.

49er klassis mahuvad saja parima hulka 95. kohal olevad Juuso Roihu ja Henri Roihu (TJK). Klassi liidriteks on britid Dylan Fletcher-Scott ja Alain Sign.

Laser Radial klassis asetseb Anna Pohlak (TJK) 100. kohal. Edetabeli tipus on hollandlanna Marit Bouwmeester.

Lohesurfi Formula Kite meeste klassis on eestlastest Ranno Rumm (KTE) 42. ja Madis Kallas (KTE) 51. positsioonil, esikohal aga Oliver Bridge Suurbritanniast.

Maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 12 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Punkte on võimalik saada Grade’i omavatel regattidel võisteldes. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kuue regati lõikes.

Maailma edetabel

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Matek, LTT, Eesti Meedia ja Strand. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles