Seiko Cup’i kolmas etapp purjetati reipas tuules ümber Naissaare

PIRET SALMISTU
, Kalevi Jahtklubi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kalevi Jahtklubi Avamerepurjetamise Karikasarja SEIKO CUP 2017 kolmas osavõistlus – Terra Feminarum – pikkade traditsioonidega regatt, mille käigus jahid läbivad distantsi ümber Naissaare vabalt valitud suunas, toimus laupäeval, 3. juunil. 

Kaks regatile eelnenud päeva näitasid suvele vastupidiselt väga külmi temperatuure, tormituuli ning ka lund ja rahet (sic!). Laupäev seevastu oli juba veidi soojem, ja samuti jagus tuult piisavalt, et enam kui 20-miiline ümber Naissaare purjetamine ette võtta.

Kokku kogunes neljas osavõtvas klassis - ORC, ESTLYS, Folkboot ja F18 – regatist osa võtma 31 meeskonda. Terra Feminarum on purjetajate hulgas hinnatud võistlus. See on paljudele jahtidele ka pikemate sõitude peaprooviks juulis toimuva A. Le Coq 60. Muhu Väina regati eel. Regatt on ka 2017.a EJL Avamere LYS ja Folkboot Karikasarja etapp.

Kell 11 ennelõunal puhus merel pea 10 m/s läänetuul, mis tõi Tallinna lahele ka reipad lained. Koos erksinisest taevast sirava päikesega olid need tingimused suurepärased mõnusaks purjetamiseks. Terra Feminarumi regatt  pakub purjetajatele võimaluse endil vabalt valida kumba pidi ring ümber Naissaare teha – lisatingimusteks suuremate jahtide gruppidele kas Suurupi teljepoi nr 3 või nr 2 saare poole jätmine seda ringi tehes. Regatiks valmistume eeldab kindlasti ilma- ja tuuleprognoosi uurimist selleks, et päeva poole muutuvad tuuleolud enda kasuks pöörata. Sel aastal andis eelise saare ümber vastupäeva ringi tegemine. Möödunud aasta võitjatest kaitses esikohta Aivar Tuulbergi meeskond jahil Katariina II ORC klassis.

Regati distantsi läbimise kiirusrekord on seni olnud purjejahtide puhul ca 4 tundi. Jahtidel jäi seekord see rekord löömata, kuigi palju ei jäänud sellest puudu ka ORC grupi esikolmikul - neli tundi ja üksteist minutit kuni neli tundi kuusteist minutit oli see vahemik, mille sees esikolmiku jahid ringi Naissaarele peale tegid. Osavõtnud katamaraanid F18 olid finišis aga vähem kui kolme tunniga. Andres Laul ja Ain Roosma läbisid distantsi kahe tunni ja neljakümne kuue minutiga.

Regati parimate autasustamine toimub Kalevi Jahtklubi purjetamishooaja pidulikul lõpetamisel novembris.

Gruppide kaupa võidukad esikolmikud:

ORC – osales 6 jahti 
1. KATARIINA II EST646 kapten - Aivar Tuulberg 
2. SUGAR 2 EST711 kapten - Jaan Akermann 
3. AMSERV TOTOTA ST EST379 - kapten Margus Zuravljov

LYS 1 – osales 6 jahti 
1. PLANEER EST817 - kapten Tarmo Bakler 
2. HELIN EST700 - kapten Ülar Mark 
3. ITI EST53 - kapten Andrus Luht

LYS 2 – osales 11 jahti 
1. DI WEISS EST723 - kapten Erki Kilusk 
2. MARIELLE EST524 - kapten Vallo Kalvik 
3. MEERI EST355 - kapten Raigo Pajula

FOLKBOOT – osales 6 jahti 
1. TEE CHEE EST38 - kapten Peeter Välkmann 
2. TRINE EST30 - kapten Tõnis Piirsalu 
3. MUINASJUTUKUNINGAS EST31 - kapten Julius Tarand

F18 – 2 osavõtjat 
1. Laul/Roosma,A/A 
2. Teder/Luik

Tulemused

SEIKO CUPi veebileht http://www.kjk.ee/seiko-cup-2017

Seiko Cup 2017 sarjas toimub sel aastal veel kaks regatti – Tallinna Meistrivõistlused lühirajal septembri alguses ja hooaja lõpuvõistlus oktoobris.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles