Purjetamise ORC klassi Itaalia Meistrivõistlustelt hõbe Eesti jahile Sugar

Sugar EST774 (Pärnu Jahtklubi) ORC Itaalia Meistrivõistlustel Monfalcones, 2017

FOTO: Andrea Carloni

21. -24. juunini toimusid Itaalias Monfalcones jahtklubi Hannibal korraldamisel Itaalia ORC klassi meistrivõistlused, mida saab kindlasti pidada peaprooviks enne samuti Itaalias, Triestes toimuvaid ORC klassi maailmameistrivõistlusi juuli alguses. Eestisse tõi ORC klassi Itaalia meistrivõistlustelt teise koha B grupi jahtide hulgas Sugar Pärnu Jahtklubist. B grupi jahtide hulgas sai seitsmenda koha teine Eestit esindav jaht Technonicol.

Purjetamise ORC klassi 2017 Itaalia meistrivõistlused Monfalcones, 21-24. juuni

FOTO: Andrea Carloni

75 jahti, mis on selle võistluse osavõturekordiks, eriti kõrgetasemeline jahtide ja meeskondade tehniline tase ning laitmatu korraldus nii veel kui maal olid regati märksõnadeks. Võistluse formaadiks sellel regatil on lühirajasõit – kokku sai neid nelja võistluspäeva jooksul peetud kaheksa. Kui esimesel kahel päeval jagus kolmekümnekraadises kuumuses tuult vaid kaheksa sõlme jagu, siis reedel tuli tuulele juba veidi lisa puhudes 10-12 sõlme.

Purjetamise ORC klassi 2017 Itaalia MV B grupi võidupaat, Alessio Querini Mummy One Lab. Met (Farr 30).

FOTO: Andrea Carloni

B grupis, kus osavõtvaid jahte 33, sai ühepunktise edumaaga esikoha kohalikku Hannibali Jahtklubi esindav Alessio Querini Mummy One Lab. Met (Farr 30). Napilt teiseks jäi Pärnu Jahtklubi esindav Ott Kikkase meeskond jahil Sugar (Italia 9.98 F), kus roolimeheks Jaan Akermann. Esikolmiku kohta hoidis Sugari meeskond terve regati jooksul, ning tugevama tuule päeval võeti järjest kolm sõiduvõitu minnes enne viimast võistlussõitu regatti ka juhtima.

Sugari roolimees Jaan Akermann: „Viimases sõidus oleksime pidanud veidi agressiivsemad olema, et oma kohta hoida. Paraku ei pidanud ka ilmaprognoos paika, mis lubas püsivalt tugevamat tuult, kuid vastupidi nõrgenes ja meie roolitrimm oli seatud just tugevama tuule järgi. Küll aga andis see võistlus meile väga hea treeningu juuli alguses algavateks ORC Maailmameistrivõistlusteks Triestes ja ise oleme oma tulemusega igati rahul.“ Jaani sõnul oli võidupaat Farr 30’le kergetes tuultes raske vastu saada, sest kerge paat liikus nendes tingimustes eriti kiiresti ja võttis esimestest sõitudest neil võitu. Samas oli Sugar parim Italia 9.98 tüüpi jahtide hulgas, mida B grupis sõitis lausa seitse ja kelle hulgas ka teenekas maailmameister Low Noise Itaaliast, kes jäi kokkuvõttes neljandaks. Kolmanda koha Itaalia Meistrivõistlustel sai samuti Italia 9.98 tüüpi jaht, Lady Day 9.98, kellega Sugar on Itaalias palju koos Itaalias ka treeninud.

Sugari meeskond kiitis ka regati meeleolukat ja hästi korraldatud kaldaprogrammi, samas merepäevad olid pikad ja väsitavad, ning kaldaprogrammiks palju aega ei jäänud. Kolmekümnekraadises kuumuses sõideti võistlusalale ~1,5 tundi, siis võistlussõidud ja lõpuks taas poolteist tundi tagasi kaldale sõitmist. Sugari meeskonnas võistlesid Itaalias roolimees Jaan Akermann, Ott Kikkas, Siim Ots, Marjaliisa Umb, Karl-Robert Trink, Italia 9.98 disaininud Matteo Polli ning Polli kaasmaalased Paolo Buciarelli ja Paolo Montefusco. Regati skooriks kujunesid kohad 7-2-4-6-1-1-1-7 ja kokku 22 punkti.

Sugari kapten Ott Kikkas purjetamise ORC klassi Itaalia Meistrivõistluste teise koha auhinnaga Monfalcones, 24.06.2017

FOTO: Andrea Carloni

A grupis osalenud Eesti meeskond Technonicol  (X-41 mod) Mati Sepa juhtimisel pakkus 35 jahi hulgas poodiumikohtade pärast heideldes kõva konkurentsi nii itaallastele, hollandlastele kui inglastele, kes üldkokkuvõttes jäid seitsmendana lõpetanud Technonicoli  A grupis edestama. Technonicol võistles A grupi siseselt racer-tüüpi jahtide arvestuses, ning selle alusel kujunes ka lõppkokkuvõte. A grupi siseselt klassidesse 0, 1 ja 2 jagatuna oli Technonicol klassis 1 (CDL 11,299 kuni 10,300) parim ja üle oldi ka mitmekordsest maailmameistrist X-41 tüüpi jahil Sideracordis ja Itaalia meistrist Duvetica Grey Goose (Aria 415 MOD). Technonicoli  kohtasid mõjutasid paraku teisel võistluspäeval viperused elektroonikaga ning staysaili bloki lagunemine. Technonicoli seeriaks kujunes 5-3-5-12-13,5-7-9-9 ja kokku 50 punkti. Meeskonnas võistlesid Mati Sepp, Ago Rebane, Karl Kolk, Raul Grigorjev, Arvi Kink, Venemaa kodanikud  Vladimir Nikitin, Aleksei Lesnikov ja Viktor Los. Itaalia meistritiitli võttis Sandro Paniccia Altair 3 (Scuderia 50, CV Portocivitanova) 16 punktiga.

Technonicoli meeskond Mati Sepa juhtimisel purjetamise ORC klassi Itaalia Meistrivõistlustel Monfalcones, juuni 2017

FOTO: Andrea Carloni

Tulemused 

Regati koduleht 

Avamerepurjetamise ORC klassi maailmameistrivõistlused toimuvad 30. juunist kuni 8. juulini Triestes, Itaalias. Lisaks Sugarile ja Technonicolile võistleb seal ka Aivar Tuulbergi meeskond jahil Katariina II. MMi koduleht http://www.orcworlds2017.com/

Tagasi üles
Back