P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

SUP võistlussarja Eesti MV liidrid on Tarmo Tamm ja Betti Vainküla, SurfSup liidrid Kristjan Novitski ja Pritta Paadik

SUP võistlussarja Eesti MV liidrid on Tarmo Tamm ja Betti Vainküla, SurfSup liidrid Kristjan Novitski ja Pritta Paadik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Betti Vainküla
Betti Vainküla Foto: Tõnis Metstak

SUP Eesti meistrivõistluste ja SurfSup sarja võistlusetapp peeti esmakordselt Tartus Emajõel, Emajõe festivali spordipäeval.

Uus võistluskoht ja laitmatu mainega Emajõe festival tõi SUP võistluse starti rekordarvu osalejaid – 41 võistlejat. “See oli samaaegselt nii õnnelik kui ka hirmutav tunne,” ütles ürituse korraldaja Tõnis Metstak. Riikidest olid esindatud Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Holland. Kõik regiooni aerulaua parimad tegijad olid kohal. Võistlusformaadi kohaselt koosnes võistlus 200 m sprindist ja 5 km maratonist. Laste maratoni distantsi pikkus oli 2 km. Lühemad distantsid asusid Tartu kesklinnas, pikemad ülesvoolu jõe rannani ja tagasi.

Eesti MV klassis saavutas Emajõe etapil esikoha Marcus Pertelson. Teise koha saavutas sarja üldliider Tarmo Tamm (Team Mahe) ja kolmandaks tuli Marko Sander Soomest. Naiste arvestuses võitis etapi Betti Vainküla (Surfhouse), teine oli Cerly Aulik (Chica) ja kolmas Merle Nummert (Rautio Sports). Sarja liider naiste seas on enne viimast etappi Betti Vainküla.

Harrastajate SurfSup klassis saavutas maratonisõidu parema tulemusega etapivõidu Jaanus Hallik (Roosisaare Surfiklubi). Teise koha saavutas sarja SurfSup klassi liider Kristjan Novitski ja kolmandaks tuli parim naine Pritta Paadik. Naiste arvestuse teise koha saavutas Kati Keevallik (Chica) ja kolmas oli Maarja Hallik (Roosisaare Surfiklubi). Sarja liider SurfSup naiste arvestuses on Pritta Paadik.

SurfSup noorte U15 klassis võitis Emajõe võistluse Anna Maria Millend. Teiseks tuli Patrick Heero ja kolmas oli Alan Mitšulis. Kõik noored on Tallinna Purjelauakooli õpilased.

SurfSup noorte U13 klassis saavutas võidu Katriina Metstak (Sunlovers). Teise koha võitis Emma Viktoria Millend (TPLK) ja kolmandaks tuli Hans-Kristjan Novitski (Pirita Surfiklubi). U13 klassis osales Emajõe etapil koguni 12 noort aerutajat.

SUP sarja Emajõe etapi tulemused

SUP Emajõe etapp oli avatud kõikidele huvilistele. Need, kes ei leidnud sobivat klassi, said osaleda Open arvestuses. Open arvestuse võitis Marcus Pertelson. Teiseks tuli maratoni distantsil parima aja sõitnud Priit Vakmann ja kolmas oli Marko Sander Soomest.

Emajõe etapi tulemused Open arvestuses

2017 SUP sarja koondtulemused

Pildid, autor Tõnis Metstak

Pildid, autor Andrejs Daukšis

Korraldaja Tõnis Metstak oli tehtuga rahul: “Minu suureks rõõmuks kõik, kes registreerisid end neti teel ja ka kohapeal, olid vapralt stardis, sõitsid ära nii 200 m sprindi kui ka 2 ja 5 km maratonid vastavalt oma võistlusklassile. Minu poolt suur suur tänu teile kõigile tulemast ja vapralt võistlemast!”

Võistlust toetasid Whirlpool Eesti OÜ, Embach Ehitus, Mobix, Tartu Mill, Terminal Oil, Kohvik Spargel, NOCCO, Purjeretked, Coop, Sisevete Saatkond, Emajõe Festival, Vetelpäästjad, Eesti Purjelaualiit ja Emajõe festivali korraldustiim.

SUP sarja viimane etapp peetakse juba sel laupäeval, 26. augustil Kakumäel.

Märksõnad
Tagasi üles