K, 29.11.2023

Tuuline 14. Marinepool – Kalevi Jahtklubi kolmapäevaregatt

, Kalevi Jahtklubi
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kümme meetrit sekundis ja enamgi veel puhunud põhjatuul paisutas kolmapäeva õhtupoolikul laineid Tallinna lahel kohati pooleteise  meetristeks. Merivälja kalda alla krüssamine tagas siledama vee ja nii saavutati suuremaid kiirusi. 

Paljud jahid läbisid distantsi rehvitud purjede ja spinnakerideta. ORC II grupis ainsana spinnakeriga finišisse purjetanud JAZZ võttis tubli pooleteise minutilise võidu oma grupi järgmise ees. Võistluse lõpp venis päris hämarate õhtutundideni ja viimane finišeerija mahtus napilt aega. Preemiaks kõigile oli aga värviküllane päikeseloojang. Pikad numbriread  stardi eel tahvlil andsid tänaseks võistlejatele lihtsa ja selge ülesande: vastu-allatuule rada Miiduranna vraki keratoodri ja stardiliini märgi vahel, lõigu pikkusega kaks miili. ORC grupid said veidi alla kahe tunnise sõiduga kolm nelja miilist „vorsti“ läbi sõidetud.

14. kolmapäevaregati tulemused arvutati seni sel hooajal veel kasutamata Triple Number HIGH koefitsendiga, mida kasutatakse üle 14 sõlme puhuva tuulekiiruse korral. LYS I grupi jahid seilasid samal rajal üle kahe tunni. LYS II grupp tegi kaks ringi märkide vahel ja lõpetas sõidu päevavalges. Tugev tuul liigutab hästi Folkboote ja kahesekundilise eduga viis siin grupis võidu koju MUINASJUTUKUNINGAS. Tänases tuuliste oludega sõidus oli kahjuks ka katkestajaid.

14. Marinepool-Kalevi Jahtklubi kolmapäevaregati esikolmikud gruppide kaupa:

ORC I

I koht    jaht DIRECTO   kapten Erki Melts

II koht   jaht SUGAR 2   kapten Jaan Akermann

III koht  jaht MY CAR   kapten Harles Liiv

ORC II

I koht    jaht JAZZ  kapten Juss Ojala

II koht   jaht BRIGITTA-X  kapten Aleksandr Karboinov

III koht  jaht VESIKAAR kapten Tanel Tamm

LYS I

I koht    jaht FANATIC kapten Ain Eke Jalasto

II koht   jaht LEILA  kapten Priit Põldmaa

III koht  jaht BERTA  kapten Hando Sutter

LYS II

I koht    jaht MUINASJUTUKUNINGAS kapten Jaanus Nõgisto

II koht   jaht RIGHT NOW kapten Aleksei Zigadlo

III koht  jaht TRINE kapten Tõnis Piirsalu

Tulemused

Marinepool-Kalevi Jahtklubi kolmapäevaregati logo
Marinepool-Kalevi Jahtklubi kolmapäevaregati logo Foto: Kalevi Jahtklubi
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles