Sileda veega kiire võidusõit Tallinna lahel

, Kalevi Jahtklubi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Erakordselt sooja ilmaga septembrilõpu Marinepool – Kalevi Jahtklubi Kolmapäevaregati üheksateistkümnendast sõidust võttis osa 48 avamerepurjekat neljas erinevas grupis.

Kõigile neljale grupile oli seekord tahvlile kirjutatud ka neli erinevat rada, nii et Tallinna laht täitus valendavate purjedega nii linnapoolsest suunast kui ka mere poolt. Tuul puhus startide ajal kirdest 7 – 9 meetrit sekundis. Stardiliinist 0,65 miili vastutuult asetsenud lisamärk oli kõikidele gruppidele esimeseks pöördemärgiks. Peale krüssuotsa lisamärgile suundus ORC I grupp, seni veel sel hooajal kolmapäevakute raames kasutamata märgile, number viis – Tallinna teljepoile number kaks ja sealt Miiduranna vraki keratoodri kaudu finišisse. ORC II grupp purjetas lisamärgist Russalka läänepoini, sealt kollase poini nr 3, siis Kuulimunasse ja edasi finišisse. LYS I grupp seilas lisamärgist Russalkale, seejärel Kuulimuna ja siis finiš. Selles grupis on tulemused esialgsed, kuna sisse anti protest. LYS II grupi distantsiks oli täna „lühirada“ lisamärgi ja Russalka madala läänepoi vahel. Jahid finišeerisid ühtlaselt tihedalt ja poole tunniga olid kõik startinud finišiliini ületanud ja selle ka vabastanud. Kiirelt hämarduva sügisõhtu tõttu ei  jõudnud kahjuks paljud poodiumikoha välja teeninud purjetajad autasustamist ära oodata. Oktoobri esimese kolmapäevaregati järel toimub lisaks sõidu võitjatele ka septembrikuu esikolmikute pärjamine.

19. Marinepool-Kalevi Jahtklubi sõidu võitjad:

ORC I

I koht    jaht DIRECTO   kapten Erki Melts

II koht   jaht FORTE   kapten Jaak Jõgi

III koht  jaht OLYMPIC   kapten Tiit Vihul

ORC II

I koht    jaht BRIGITTA-X  kapten Aleksandr Karboinov

II koht   jaht VESIKAAR  kapten Tanel Tamm

III koht  jaht MATILDA 3  kapten Koit Pauts

LYS I

I koht    jaht FANATIC  kapten Ain-Eke Jalasto

II koht   jaht SYLVIA kapten Aare Kööp

III koht  jaht TESSA  kapten Alar Ivanson

LYS II

I koht    jaht RIGHT NOW kapten Aleksei Zigadlo

II koht   jaht LINDA kapten Pertti Neero

III koht  jaht LIND kapten Tiit Riisalo

Tulemused

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles