N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Talisurfi Eesti MV esimese etapi võitis maailmameister Aleksandrs Leontjevs

Facebook
Comments
Aleksandrs Leontjevs
Aleksandrs Leontjevs Foto: Enda Pärisma

Talisurfi Eesti meistrivõistluste kursisõidu etapp peeti Võrtsjärvel. Võistlusolud olid head, jää 16 cm paksune ja kaetud väiksemate lumelaikudega. Tuult oli esimesel võistluspäeval pisut vähevõitu, kuid pühapäeva 6-7 m/s tõstis kelkude kiirused juba 50-55 km/h.

Võistlusel osales 19 purjekelgu klassi võistlejat, kelle seas ka maailmameistri tiitliga pärjatud meistreid nii Eestist kui Lätist. Etapi võitis Aleksandrs Leontjevs Lätist. Teise koha saavutas eestlane Tõnis Salong, kusjuures vahe esikohaga, maailma ühe parima kursisõitjaga, oli väiksem kui kunagi varem. Kolmanda koha saavutas Raivo Saarm.

Noorte U20 esikoha võitis veenvalt Raul Mihkel Anton, kes üldarvestuses lõpetas samuti väga kõrgel 5. kohal. Noorte teine oli Joonas Väär ja kolmas Uku Roosimölder. Kõik noored on Noblessneri Purjetamiskooli kasvandikud. Naiste arvestuses võitis esikoha Liisa Aasma. Teise koha saavutas võistluse noorim osavõtja Liisbeth Salong.

Võitja kommenteeris, et Eestis on talisurfarite tase tõusnud. Samuti said kiita meie tublid ja järjekindlad noored. Ala stabiilset arengut kinnitab ka Eesti MV osavõtjate arvu iga-aastane kasv. Edu saavutatakse siin aastatega, sest tegemist on tehnilise spordialaga, kus olulist rolli mängivad pikaajalised kogemused. Igal juhul jääme suure huviga ootama maailmameistrivõistlusi, mis toimuvad juba kuu aja pärast Soomes Lahtis.

Talisurfi EMV kursisõidu etapi tulemused

EMV sarja jooksvad koondtulemused

Pildid – autor Enda Pärisma

Kursisõidu etappi toetasid Androna OÜ, Mulgisepp ja veel mõned Viljandimaa väikefirmad. Etapi kaaskorraldaja oli Eesti Purjelaualiit.

Talisurfi Eesti MV koosneb neljast etapist:
– kursisõidu I etapp (jääl)
– slaalomi etapp
– kursisõidu II etapp (lumel)
– GPS kiirussõidu etapp (läbi hooaja kestev võistlus)

Eesti MV järgmine etapp on kavas kahe nädala pärast Harku järvel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles