Purjetamise maailma edetabeli esikahekümnes on kolm eestlast

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Karl-Martin Rammo

FOTO: Riina Ramst

Äsja avaldatud Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis on eestlastest kõrgeimatel kohtadel kümnendal real paiknev matšpurjetaja Mati Sepp ning olümpiapurjetajad Karl-Martin Rammo 16. ja Deniss Karpak 18. positsiooniga.

Deniss Karpak

FOTO: Robert Deaves

Mati Sepa võistkond

FOTO: Nico Martinez / MRG

Match Race maailma edetabelis on Mati Sepp hoidmas kümnendat positsiooni, kuid tema läbi ajaloo kõrgeim koht selles paremusjärjestuses on olnud kolmas. Esisajas on lisaks Harles Liiv 57. asetusega. Edetabeli kõrgeim koht kuulub Uus-Meremaa purjetajale Philip Robertsonile.

Karl-Martin Rammo, kelle läbi aegade parim asetus on olnud kuues, on Laser Standard klassi värskes paremusjärjestuses 16. kohal. Esimene on austraallane Tom Burton.

Uues edetabelis 18. positsioonil paiknevale Deniss Karpakile on seni parim positsioon Finn klassis olnud kolmas koht. Talle lisaks mahub Finnil esisaja sisse veel Taavi Valter Taveter, kes on 60. positsioonil. Liidriks on brasiillane Jorge Zarif.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp paiknevad 49erFX klassis 43. positsioonil. Liidriteks on Victoria Travascio ja Maria Branz Argentinast.

Ingrid Puusta on naiste RS:X klassis hetkel 59. positsioonil, tema tippmargiks maailma edetabelis on aga üheksas koht. Esikohal on hollandlanna Lilian de Geus.

49er klassis mahuvad saja parima hulka 79. kohal olevad Juuso Roihu ja Henri Roihu. Klassi liidriteks on britid Dylan Fletcher-Scott ja Stuart Bithell.

Laser Radial klassis asetseb Anna Pohlak samuti 79. kohal. Edetabeli tipus on belglanna Emma Plasschaert.

Maailma edetabel

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race'i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Tagasi üles