R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maailma üks suurimaid purjetamisvõistlusi on täies hoos. Eestlased on Kieler Wochel alustanud väga edukalt

Facebook
Comments
Karl-Martin Rammo
Karl-Martin Rammo Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Saksamaal Kielis toimub 16.-24. juunini maailma üks suurimaid purjetamisvõistlusi Kieler Woche. Tänase seisuga on juba peetud Euro Cup sarja võistlused klassidele 29er ja Laser Radial. Algasid aga olümpiaklasside võistlused, kus avapäeval on meie sportlased alustanud väga edukalt. Avapäeva tulemuste järel on meie parimatena Karl-Martin Rammo on 2. kohal ning Deniss Karpak 17. kohal.

Anna Pohlak tegi avapäeval väga korraliku tulemuse. Teise sõidu lõpetas Anna tugeval 10. kohal. Kokkuvõttes andis kahe sõidu tulemus esimese võistluspäeva lõpuks 75. sportlase seas 25. koha. Laser Radial klassi liidriks on hollandlanna Maxime Jonker. 

Laser Standard klassis, kus eestlastest on hetkel parim Karl-Martin Rammo, on 56. kohal Georg Haud ning 67. kohal Martin Aruja. Klassi liider on horvaat Filip JURIŠIĆ. Finn klassis on avapäeva järel eestlaste esinumber Deniss Karpak olles 17. ning samas klassis võistlev Taavi Valter Tavater on 36. kohal. Liidripositsioonil on inglane Ed Wright. Juuso ja Henri Roihu on 49er klassis 53. kohal ja klassi esikoht kuulub avapäeva lõpus Logan Dunning Beckile Uus-Meremaalt.

Euro Cup sarjas 29er klassis võistelnud Kaarel Paal ja Mihkel Paal Kalevi Jahtklubist jõudsid lõpptulemusena 60. kohale ning samas klassis purjetanud Märten Mikk ja Melvin Aasav Tallinna Jahtklubist olid 73. kohal. Kokku võistles antud paadiklassis 118 purjekat. Klassi võitjateks tulid norrakad Mathias Bereth ja Alexander Franks-Petty, kes edastesid teiseks jäänud soomlaste paatkonda selge vahega.

Regati formaat oli seekord veidi eriline. Kolme päevaga peeti 12 sõitu. Mahaarvamisele läks ainult üks sõit. Eesti poisid tegid positiivse regati ja võrreldes eelmise Euro Cup etapiga oli edasiminek silmnähtav.

Samuti Euro Cup sarjas toimunud Laser Radial klassi sõitudes jõudsid Keith Luur Pärnu Jahtklubist 30. kohale ja Henri Silluta Kalevi Jahtklubist lõpetas 72. kohal. Kokku võistles antud klassis 174 paatkonda. Esikolmik moodustus seekord poolakatest - Tytus Butowski, Lukasz Machowski ja Mikolaj Silny.

 
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles