Avamerepurjetamise MM-il on peetud esimene võistlussõit

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jaht Olympic
Jaht Olympic Foto: © 2018 Sander van der Borch / The Hague Offshore Sailing World Championship

Hollandis Haagis algasid pühapäeval ORC klassi avamerepurjetamise maailmameistrivõistlused, kus osaleb 85 jahti 15 riigist. Esimese kahe võistluspäevaga peetud 24-tunnise kahest osast koosneva avamereetapi järel on Eesti jahtidest parimatena B klassis Olympic 7. ja C klassis Katariina II 8. kohal.

86 jahti on jagatud kolme klassi - 9 jahti suurimate jahtide hulgas ehk klassis A, 27 jahti B klassis ning 49 jahti C klassis. Pühapäeval starditud esimeseks võistlussõiduks oli pikk avamereetapp, mis koosnes lühemast, tulemustes koefitsiendiga 1 arvesse minevast osast ning pikemast, koefitsiendiga 2 korrutatavast osast.

Eesti meeskondadest on B klassis võistlev Olympic, kus roolimeheks Tiit Vihul, 3-6 m/s puhunud muutliku suuna ja kiirusega tuules peetud kokku 135 miili pikkuse avamereetapi järel 7. positsioonil ning samas klassis Mati Sepa juhtimisel startiv Premium 13. kohal.

B klassi tulemused

C klassis omab meie jahtidest praegu parimana 8. asetust Aivar Tuulbergi käe all seilav Katariina II. Jaht Sugar (roolis Sandro Montefusco) on 28., My-Car (Harles Liiv) 38., Eesti Meedia ST (Sven Nuutmann) 40. ja Directo (Alar Volmer) 45. real.

C klassi tulemused

Liidriteks on A klassis Briti Neitsisaarte jaht Team Beau Geste Karl Kwoki juhtimisel, B klassis Norra jaht Santa Claus Landmarki käe all ning C klassis Rootsi jaht TeamPro4u Patrik Forsgreni juhtimisel.

Tänasest algavad MM-il lühirajasõidud, mida on plaanis pidada kokku 7. Võistlus lõppeb reedel, 20. juulil.

Võistlussõite saab jahtidele paigutatud GPS seadmete abil reaalajas jälgida veebilehel https://offshoresailingworlds2018.com/tracker/.

MM-i koduleht

Fotod

Videod

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles